I Espanjol za "komšije", kraj Seviljine serije!

Espanjol pobedio Sevilju u 20. kolu Primere i prekinuo seriju ekipe iz Andaluzije od pet pobeda. Novi pogodak Stevana Jovetića.

Fudbaleri Espanjola pobedili su na svom terenu Sevilju sa 3:1 u 20. kolu španske Primere i tako okončali seriju od pet uzastopnih trijumfa ekipe iz Andaluzije.

Utakmica je počela veoma loše za Seviju, koja je već na isteku prvog minuta ostala s desetoricom igrača na terenu, pošto je Nikolas Pareha u šesnaestercu faulirao Pabla Pjatija i dobio crveni karton.

Hose Antonio Rejes je dva minuta kasnije bio siguran izvođač jedanaesterca i tako doveo Espanjol do prednosti.

Sevilja se nije u potpunosti povukla posle primljenog gola, šta više imala je veći posed lopte i kako je vreme prolazilo, sve više je pritiskala rivala, a do izjednačenja je stigla u 20. minutu pogotkom Stevana Jovetića, kom je to bio drugi gol za Sevilju.

Espanjol je do poluvremena ipak uspeo da dođe do novog gola, a strelac je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena bio Mark Navaro.

U drugom poluvremenu Espanjol je uglavnom bio koncentrisan na odbranu svog gola, ali su u 71. minutu stigli i do trećeg gola, a strelac je bio Gerard Moreno.

Sevilja je današnjim porazom propustila priliku da makar do večeras "izbije" na prvo mesto Primere i sada sa 42 boda zauzima treće mesto, koliko ima i drugoplasirana Barselona, dok je Real Madrid prvi sa 43. Espanjol je deveti sa 29 bodova.