Asistencija Kataija, "četvorka" Alavesa

Gosti ubedljivi u Hihonu.

Aleksandar Katai i Nenad Krstičić našli su se u startnoj postavi Alavesa za gostovanje protiv Sportinga, a zadovoljni su napustili Hihon, jer je njihov tim slavio 4:2.

Katai je igrao do 66. minuta, dok je Krstičić proveo na terenu ceo meč, ali je prvi upisao asistenciju. Svoju drugu u prvenstvu Španije.

Reprezentativac Srbije učestvovao je u kontranapadu Alavesa, posle kojeg je Sorbino doneo vođstvo gostima u 10. minutu.

U drugom poluvremenu prednost je uvećana golovima iz penala, a posle lepe akcije igrača Sportinga, Traore je u 84. najavio da bi poslednji minuti mogli da donesu nova uzbuđenja, međutim, samo dva minuta kasnije, Aleksis je otklonio svaku dilemu oko pobednika...

Alaves je ovom pobedom prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede u Primeri (tri remija i poraz). dok je Sproting nastavio da tone i trenutno je pet bodova od bezbedne zone.