PRIPREME: I Sarajevo i Željezničar remizirali

Autori mondo.ba Autori Agencije

Fudbaleri Sarajeva remizirali sa uzbekistanskom Lokomotivom, gradski rival odigrao bez golova sa ruskim Amkarom.

Fudbaleri Sarajeva u ponedjeljak su u prvoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Antaliji odigrali neriješeno 1:1 sa Lokomotivom Taškent, osvajačem duple krune u šampionatu Uzbekistana.

Sarajevo je povelo u 21. minuti iz penala pogotkom Sarića, dok je Lokomotiva  izjednačila u 41. minuti utakmice.

Ekipa Sarajeva je u 51. minuti imala dobru priliku, ali je Duljević šutirao preko gola.

Iako su oba tima imala nekoliko dobrih prilika za postizanje gola, do kraja se rezultat nije mijenjao.

Fudbaleri Željezničara su u ponedjeljak u pripremnoj utakmici u Antaliji igrali neriješeno 0:0 sa ruskim premijerligašem Amkarom iz Perma

Oba tima su u današnjem meču imali po nekoliko izuzetnih prilika za postizanje gola, ali je na kraju rezultat ipak ostao neriješen.

Iako se radi o pripremnoj utakmici, Željo je pokazao da se može ravnopravno nositi i sa najboljim ruskim timovima, što je zasigurno dobra uvertira za nastavak domaćeg prvenstva za tim s Grbavice.

Amkar Perm je osnovan 1994. godine, a domaće utakmice igra na stadionu "Zvezda" kapaciteta 17.000 mjesta. Na tabeli Premijer lige Rusije zauzimaju šestu poziciju sa 27 osvojenih bodova iz 17 utakmica.