Treći remi Želje u Antaliji (FOTO + VIDEO)

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Poslije neriješenih rezultata sa ruskim timovima Krilja Sovjetov i Amkar, Željezničar je i u trećem meču u Turskoj protiv Astane odigrao bez pobjednika.

Fudbaleri sarajevskog Željezničara, koji privode kraju pripreme u turskoj Antaliji, odigrali su neriješeno protiv kazahstanske Astane (1:1) u prijateljskoj utakmici.

U odličnoj i potpuno otvorenoj utakmici sa dosta šansi na obje strane plavi su prvi stigli do vođstva. Lijepu akciju Zajka Zebe i Jovana Blagojevića, nakon kornera, u 30. minutu u pogodak je udarcem glavom pretvorio Mateo Bokačini.

Kazahstanski tim do izjednačenja je stigao u uvodnim minutima drugog poluvremena. Poslije ubačaja iz kornera najbolje se u petercu snašao Roman Murtazajev i u 48. minutu postavio konačan rezultat.

Željezničar je utakmicu počeo u sastavu: Kjosevski, S. Stevanović, Bogičević, Bokačini, Stojanović, Marković, Blagojević, M. Stevanović, Zeba, Zakarić, Lendrić. U nastavku trener Slavko Petrović dao je šansu: Musi, Radinoviću, Osmankoviću, Bekriću, Fejziću, Nikoliću i Žeriću.

Prethodno, tim sa "Grbavice" je odigrao dvije kontrolne utakmice i to protiv ruskih prvoligaša Krilja Sovjetov iz Samare i Amkara iz Perma, a oba ogleda su završena bez golova.

Željezničar je duelom sa Astanom završio treću fazu priprema u Antaliji, a povratak u Sarajevo planiran je za nedjelju.