Ukrajinski drugoligaš bolji od Sarajeva

Autori mondo.ba Autori Anadolija

U posljednjoj prijateljskoj utakmici u okviru priprema u Antaliji fudbaleri Sarajeva poraženi su od ukrajinskog drugoligaša Iljičivetsa iz Mariopolja minimalnim rezultatom 0:1.

Tim Iljičivets Mariopolj bolje je otvorio meč i u prvom poluvremenu poveo rezultatom 1:0. U nastavku meča izabranici Mehmeda Janjoša su preuzeli inicijativu i dominirali na terenu, ali iz niza izglednih šansi nisu uspjeli zatresti mrežu protivnika.

Dobri uslovi rada svakako su bili dobra prilika “bordo“ timu da se adekvatno spremi za nastavak Premijer lige Bosne i Hercegovine u kojoj nakon jesenskog dijela zauzimaju drugo mjesto sa četiri boda zaostatka za liderom Zrinjskim i imaju dva boda više od trećeplasiranog Željezničara.

Današnji protivnik iz Ukrajine trenutno je prvoplasirana ekipa tamošnje Druge lige. Riječ je o mladoj ekipi u kojoj nastupa čak pet igrača koji su na pozajmicu stigli iz poznatog ukrajinskog tima Šahtjora iz Donjecka.

FK Sarajevo - FC Illichivets 0:1 [Golovi]by mediabh