Loš debi Ivanovića, poraz Ivića

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Roma ubjedljiva protiv Viljareala, Šalke siguran u Solunu, het-trik Edina Džeka i Zlatana Ibrahimovića, Ivanović loš na debiju za Zenit...

Dosta golova i zanimljivih rezultata dogodilo se na utakmicama koje su igrane u drugom terminu šesnaestine finala Lige Evrope.

Branislav Ivanović imao je loše veče u Briselu.

U svom debiju za Zenit protiv Anderlehta doživio je poraz (0:2), a oba gola Belgijanaca "pala" su preko strane kapitena "orlova". Ivanović je pogriješio kod prvog gola, kada je njegovu uspavanost iskoristio Ačempong, prišunjao mu se s leđa i zatresao mrežu. Za Anderleht su igrali od prvog minuta Ivan Obradović i Uroš Spajić.

Ni Vladimir Ivić se nije lijepo proveo u duelu protiv reprezentativca BiH Seada Kolašinca

Njegov PAOK je poražen u Solunu od Šalkea 3:0. Grci su bili ravnopravan porotivnik u prvom dijelu, ali su Nijemci u nastavku pokazali klasu i zasluženo slavili. Matija Nastasić sve vrijeme je predvodio odbranu Šalkea, dok Željko Brkić nije dobio šansu među stativama gola PAOK-a.

Roma je bila perfektna u Viljarealau - 4:0. Blistao je Edin Džeko sa tri gola, a isti učinak imao je i Zlatan Ibrahimović protiv Sent Etjena - 3:0.

Atletik Bilbao je gubio od APOEL-a, ali na Kipar nosi povoljan rezultat - 3:2. Bešiktaš je u gostima pobijedio Hapoel 3:1. dok je duel Legije i Ajaksa okončan bez golova. Miroslav Radović igrao je 90 minuta.