Morata koristi šanse, a Bejl se vratio golom

Real Madrid lako savladao Espanjol pred svojim navijačima 2:0 (1:0). Po gol startera Alvara Morate, koji je ove sezone češće ulazio sa klupe, i rezerviste Gereta Bejla koji se vratio posle povrede.

Real nastavlja da beleži pobede i ne brine za prvo mesto.

Tek drugi put u poslednja tri meseca Alvaro Morata je bio starter u Primeri za Real Madrid i Zidanu se za mesto "stalnog špica" preporučio novim golom (33. minut) na asistenciju Iska.

Isti čovek asistirao je i Geretu Bejlu, koga u dresu Real Madrida nije bilo tri meseca zbog povrede, koji je "dokrajčio" Espanjol i "osigurao" 16. pobedu "kraljevskom klubu" u 83. minutu ovog meča u kom je Real dominirao od početka do kraja.

REAL MADRID - ESPANJOL 2:0 (1:0)

Isko, koji po dolasku Zinedina Zidana nije bio u planu za prvih 11 i koji igra sve bolje, fantastično je pronašao Alvara Moratu nakon pola sata igre. Zaspala je odbrana, a on je to iskoristio na magičan način i svom sunarodniku tako "darovao" pogodak, njegov sedmi u prvenstvu.

Karim Benzema ima pet.

Jedan više na svojoj listi sada ima i Geret Bejl. Šesti u sezoni, iako ga nije bilo od novembra, "pao" je nakon dobrog pasa Iska u prostor i sjajne reakcije Velšanina.

Pogledajte golove!

Morata
Bejl

Alaves slavio u La Korunji protiv Deportiva 1:0 golom iz penala, ali srpski internacionalci Aleksandar Katai i Nenad Krstičić nisu bili u protokolu za ovu utakmicu.