Nije kraj dok nije kraj - gol za 3 boda u 94!

Šok na "Anoeti" par sekundi pre nego što bi Ernandez odsvirao kraj matine meča u okviru 23. kola Primere. Crna tradicija za domaćina je nastavljena...

Par sekundi kasnije, arbitar Alehandro Ernandez odsvirao bi remi bez golova u matine terminu 23. kola Primere.

Ali, Žaume Kosta i Samu Kastiljeho bili su brži od poslednjeg zvižduka i šokirali najveći broj od 22.000 navijača na "Anoeti":

Računajući od rezultata 1:0, iz avgusta 2010. godine, Real Sosijedad je peti uzastopni put kao domaćin ostao bez pobede nad Viljarealom u Primeri. Treći put je poražen - 0:1 (0:0), uz pogodak veziste Kastiljeha u 94. minutu utakmice.

Fran Eskriba, trener "Žute podmornice" koja je pogođena sa četiri torpeda u četvrtak uveče, u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope (0:4 u korist Rome, na sred "El Madrigala"), napravio je sredinom drugog poluvremena tri izmene, ne tražeći od ekipe da se brani, a ona u kojoj je u 79. minutu u igru ušao Kastiljeho umesto ruskog krilnog napadača Denisa Čeriševa, ispostavila se kao ključna.

Real Sosijedad: Rulji - Odriozola, Navas, Martinez, Berčiče - Iljaramendi, Prijeto (Kanales), Zurutuza - Vela, Ojarzabal (Konća), Huanmi (Baustista).

Viljareal: Asenjo - Mario Gašpar, Musakio, Alvaro, Kosta - Bruno, Trigeros (Ernandez), Dos Santos (Sansone), Čerišev (Kastiljeho) - Bakambu, Adrijan.

Nakon što je Sosijedad, tim koji odlično igra ove sezone na "Anoeti", propustio četvrtu priliku na susretu (5. minut Raul Navas, 57. minut Karlos Vela, 71. minut Juri Berčiče i 78. minut Bautista Irgiljes Hon), usledila je surova kazna.

U poslednjem napadu na utakmici, Kosta je "probio" po levom boku gde je "ispao" Alvaro Ordiozola, usledio je savršen centaršut koji je volej udarcem, iz prve, u 0:1 pretvorio 22-godišnji Kastiljeho, igrač koji je 2015. stigao iz Malage i u prvoj sezoni postigao jedan, a ove već četiri gola.

Uglavnom s klupe…

Sosijedad je 4. januara u utakmici Kupa kralja pobedio Viljareal kod kuće 3:1 i potom se odbranio u revanšu (1:1), ali Baskijci nikako da prekinu loš niz rezultata sa istim rivalom u La Ligi, gde na tabeli sada samo dva boda dele plavo-bele i žute.

RSVR

Viljareal je do gola mogao i u 76. minutu, posle jedine prave, velike šanse do pomenute završnice - prvo je Adrijan "tukao" glavom, Heronimo Rulji na kratko zaustavio taj udarac, a Bruno iz neposredne blizine pogodio prečku gola domaćih.

Prošle sezone bilo je 0:2, ovog puta 0:1.