Het-trik Kejna za 23 minuta

Totenhem deklasirao Stouk i vratio se na drugo mesto premijerligaške tabele, doduše, sa utakmicom više od konkurenata.

Ekipa Totenhema nije dozvolila da se šokantna eliminacija iz Lige Evrope, u dvomeču sa belgijskim Gentom, odrazi na formu u domaćem prvenstvu.

Stouk je u meču 26. kola savladan rezultatom 4:0 (4:0), a najzaslužniji za rutinski osvojena tri boda je centarfor Hari Kejn, koji je drugim het-trikom u 2017. godini sustigao Aleksisa Sančeza (Arsenal) i Romelua Lukakua (Everton) na vrhu liste strelaca.

Njih trojica su trenutno na "koti 17", ispred Dijega Koste (Čelsi, 16) i Zlatana Ibrahimovića (Mančester junajted, 15).

Kejn je u 14. i 32. minutu tresao mreže iz gužvi u kaznenom prostoru, a u 37. je povisio na 3:0, kada je njegov šut iz daljine zakačio nekog u "živom zidu", a lopta promenila pravac i prevarila Eurelja Gomeša.

Konačan rezultat postavio je u poslednjim sekundama prvog poluvremena Dele Ali, kada je ispratio trk Kejna po desnom boku i lepo uklizao na pet-šest metara ispred gola.

Mogli su Spursi da slave i ubedljivijim rezultatom, ali Jan Fertongen je uzdrmao prečku, a golman gostiju Li Grant se dobro držao na "vetrometini" na kojoj su ga ostavili saigrači.

Totenhem je ovom pobedom izbio na drugo mesto, sa bodom više od Mančester sitija i tri više od Arsenala, s tim da oni, kao i Liverpul i Mančester junajted, imaju po utakmicu manje. Stouk je bezbrižan na 10. poziciji.

Dva meča ovog kola Premijer lige odložena su zbog finala Liga kupa, u kome se sastaju Mančester junajted i Sautempton.