Lakši oporavak od eliminacije nego od produžetaka

Atletik Bilbao se oporavio od eliminacije u Ligi Evrope od kiparskog APOEL-a i slavio protiv Granade, dok je ekipa Selte, koja je slavila protiv Šahtjora u produžecima, samo remizirala protiv Sportinga iz Hihona.

Fudbaleri Atletik Bilbaoa su u četvrtak u Ligi Evrope eliminisani na Kipru od APOEL-a, dok je ekipa Selte posle velike borbe i produžetaka uspela da "izbaci" ukrajinski Šahtjor.

Međutim, iako se očekivalo da će taj poraz negativno uticati na tim Ernestea Valvereda, njegovi fudbaleri su se brzo oporavili od te neočekivane eliminacije i zabeležili su novu pobedu u Primeri pošto su pred svojim navijačima savladali Granadu 3:1 (2:1).

Strelci za crveno-bele bili su Susaeta u 11., Lekue u 33. i San Hoze u 69. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Karsela u 14. minutu meča.

Za razliku od njih - Selta je "prosula" važne bodove u borbi za Evropu.

Fudbaleri Sportinga iz Hihona poveli su u 49. minutu iz penala preko Gomeza, da bi bod timu iz Galicije doneo Jago Aspas pogotkom u 75. minutu utakmice - 1:1 (0:0)

Aspasu je to 13. gol u Primeri ove sezone.

Atletik Bilbao se sada popela na osmo mesto na tabeli sa 38 bodova, dok je Selta, sa četiri boda manje, trenutno deseta i videćemo kako će na njih uticati novi mečevi u Ligi Evrope.

Oni u osmini finala tog takmičenja idu na Krasnodar.