Uspjela generalka Borca, “petarda” u mreži Kozare

Borac ubjedljiv u posljednjoj provjeri pred početak proljećnog dijela sezone.

Borac pobijedio Kozaru 5:0 Izvor: MONDO/Goran Arbutina
Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Banjalučki Borac u “generalnoj probi” pred nastavak sezone savladao je Kozaru sa ubjedljivih 5:0.

POVEZANE VIJESTI

Sve vrijeme ekipa Vuleta Trivunovića bila je bolji protivnik od Kozare, koja je stvorila tek nekoliko šansi.

Prvu priliku Borac je imao u 16. minutu kada je Miloš Đorđević dobio loptu na drugoj stativi, ali je šutirao u golmana Kozare,

Pet minuta kasnije Borac je poveo preko Kunića, koji je iskoristio dobro dodavanje Delića - 1:0.

U 30. minutu umalo da poigravanje odbrambenih igrača Kozare bude kažnjeno golom, lopta je došla do Danilovića, ali on je šutirao pored gola.

Ovo je bila prva utakmica Banjalučana u pripremnom dijelu pred nastavak sezone odigrana na Gradskom stadionu i po prvi put su crveno-plavi osjetili igranje na prirodnoj travi.

Pet minuta kasnije Borac je povisio na 2:0 preko Radoje koji šalje loptu pod prečku protivničkog gola.

Mogla je Kozara da smanji vrlo brzo, ali je Avdukić siguran.

Na 3:0 povisio je Delić svojim drugim golom, ovaj put iz jedanaesterca. Lopta je pogodila u ruku jednog igrača Kozare i sudija Docić je pokazao na bijelu tačku, a Delić je bio precizan.

Samo tri minute kasnije 4:0 za Borac! Poslije auta sa lijeve strane Kunić je proslijedio loptu na drugu stativu gdje je utrčao Đorđević i poslao loptu u mrežu.

Imao je Kunić dobu priliku u 69.minutu, ali je šutirao preko gola. Napadač Borca bio je pomalo i sebičan, pošto je imao dobre opcije za dodavanje in a lijevoj in a desnoj strani.

Kozara je mogla do počasnog pogotka u 84. minutu, ali se istakao Trkulja koji iz dva pokušaja hvata loptu. Mladi golman prethodno je zamijenio Avdukića na golu Borca.

Konačnih 5:0 postavio je Zekanović iz još penala poslije napucane lopte u ruku Makitana.

Borac je tako upisao petu pobjeda Borca u isto toliko mečeva odigranih u pripremnom period.

Banjalučani proljećnu sezonu u Prvoj ligi RS otvaraju gostovanjem Tekstilcu u Derventi.