Čelsi još korak bliži tituli

Vest Hem dobro igrao u "malom" londonskom derbiju, ali je lider imao bolju realizaciju.

Vest Hem - Čelsi 1:2 (0:1) u poslednjem meču 27. kola Premijer lige!

Sigurnom pobedom, koju je domaćin ugrozio tek počasnim golom, postignutim u sudijskoj nadoknadi vremena, "plavci" su ponovo stekli 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Totenhem, dok Mančester siti zaostaje 11 bodova, ali ima meč manje.

Čelsi deluje sigurno i stabilno, od obaveza van domaćeg prvenstva ima samo FA kup, tako da je u ovom trenutku teško zamisliti ga kako gubi tlo pod nogama i vraća rivale u trku za titulom, ali sačekajmo.

Vest Hem je igrao hrabro, napadački, ali je primio gol iz prve šanse, stvorene u 25. minutu.

Pedro je pravovremeno izbacio u prostor Edena Azara, koji je izbegao ofsajd zamku, izašao pred golmana Rendolfa i lako ga matirao - 0:1.

Viktor Mozes trebalo je u finišu prvog poluvremena da duplira tu prednost, ali mu je izblokiran šut iz dobre pozicije.

Propušteno je nadoknadio početkom drugog dela Dijego Kosta, kada je posle kornera ćušnuo loptu u mrežu sa svega dva-tri metra.

Rendolf je potom sprečio Kostu da povisi na 0:3, lepom paradom u desnu stranu, a kada je Manuel Lanzini u 92. minutu poslao loptu iza leđa Tiba Kurtoe, bilo je već kasno da se uradi nešto značajnije.

Čelsi idućeg ponedeljka u četvrtfinalu FA kupa dočekuje Mančester junajted, a pre odlaska na pauzu, zbog obaveza nacionalnih timova, gostuje Stouku.

Početkom aprila lider ima uzastopne mečeve na Stamford Bridžu, protiv Kristal Palasa i Mančester sitija, nakon kojih bi možda mogao da počne sa planiranjem šampionske parade...