Juventus pobedio Milan sa penala u 96. minutu!

Tri minuta pre nego što je arbitar Masa dosudio sporni jedanaesterac pri rezultatu 1:1, isključen je Suso.

Jedan od tri najveća italijanska derbija završen je na italijanski način.

Crvenim kartonom za goste u 93. minutu, penalom za domaće u 96. minutu i pogotkom za pobedu posle kojeg je glavni arbitar Davide Masa pokazao igračima da odu u svlačionicu.

Reč "skandal" već možete pronaći na društvenim mrežama, a uredništva vodećih sportskih listova imaće glavobolju ove noći oko izbora naslova i biranja retorike.

Juventus - Milan 2:1 (1:1) u utakmici koja je rešena duboko u nadoknadi vremena, nakon što je Masa pokazao drugi žuti karton Hozeu Sosi, a tri minuta kasnije, u 96. minutu igre, odlučio da dosudi penal za "bjankonere" posle navodnog igranja rukom kapitena "rosonera", Davidea De Šiljea, pored kojeg je bio još jedan igrač Milana u tom trenutku.

Zašto to navodimo kao bitan faktor? Jer, i da je napucana lopta sa metar-dva udaljenosti pogodila u ruku De Šiljea tako da je on "uticao na igru", ona potom nikako ne bi mogla da prođe "kroz" Andreu Polija, koji je pritrčao da pomogne De Šiljeu.