Malbašić rešeta, Voša ubedljiva!

Novosađani slavili na gostovanju Metalcu, a njihov napadač se izjednačio sa Leonardom na vrhu liste strelaca.

Metalac-Vojvodina-0-3-Filip-Malbasic-serija-golova Izvor: MN PRESS

Bolan poraz od Crvene zvezde, posle ispuštene prednosti 2:0, nije zadugo potresao fudbalere Vojvodine.

Na gostovanju Metalcu, u poslednjem meču 26. kola, "lale" su ostvarile 12. ovosezonsku pobedu i vratile se na pet bodova zaostatka za drugoplasiranim Partizanom.

Heroji trijumfa Novosađana bili su dvostruki strelac Filip Malbašić, koji je tresao mrežu u 15. i 85. minutu, kao i Aleksandar Paločević, koji je ušao sa klupe i lepim golom iz "slobodnjaka" ukrasio uspeh svog tima.

Sa druge strane, Metalac je bio u igri do drugog primljenog pogotka, pokušavao je, a najkonkretnije je zapretio u 14. minutu, kada je golman gostiju Emil Rockov odbranio "zicer" Ukrajincu Tarasu Bondarenku, kao i u 68. minutu, kada je Miloš Mijić iz "slobodnjaka" pogodio prečku.

METALAC - VOJVODINA 0:3 (0:1)

U prvom planu posle ovog uspeha Novosađana svakako će biti odlična forma raspucanog Malbašića, koji je u poslednjih sedam prvenstvenih kola postigao isto toliko golova. Niz započet 9. decembra u Ivanjici, centarfor Voše nakratko je prekinuo samo u meču protiv Crvene zvezde, pa je odličnom formom dospeo na deobu prvog mesta liste strelaca, sa Partizanovim ofanzivcem Leonardom, koji je takođe ove sezone postigao 13 golova.

U sledećem kolu, Vojvodina će nastaviti poteru za "večitima" utakmicom protiv Metalca na svom stadionu, zakazanom za subotu. Sa druge strane, ambicije Metalca u borbi za plasman u plej-of danas su doživele značajan udarac, jer je osmoplasirani Javor ostao udaljen 11 bodova, četiri kola pre početka druge i odlučujuće faze prvenstva.