Furija iz Barse, neustrašivi Morata vodio Real

U derbiju 30. kola Primere Barselona "razbila" Sevilju za osam minuta. Alvaro Morata vodio Real do pobede

Duel Barselone i Sevilje nazvan je derijem 30. kola Primere.

Pre svega zbog pozicija na tabeli i rezultata Katalonaca i Andaluzijaca ove sezone. Međutim, trenutne forme ekipa nikako nisu odgovarale epitetu derbija. Sevilja igra očajno u poslednje vreme, dok Barsa opet ređa pobede posle kiksa na gostovanju Deportivu u 37. kolu.

Agonija Horhea Sampaolija i njegovih pulena nastavljena je u sredu veče na Kamp Nou.

Barselona - Sevilja 3:0 (3:0)!

Sevilja je odigrala petu uzastopnu utakmicu u Primeri bez pobede (tri remija i dva poraza), ali joj plasman u Ligu šampiona još nije doveden u pitanje. U Barseloni nije imala nikakve šanse, meč je bio rešen već posle pola sata utakmice, kada je Lionel Mesi, najbolji igrač derbija, postigao treći gol za Barsu i praktično "overio" trijumf.

Sve do 25. minuta bilo je 0:0.

Luis Suarez bio je strelac prvog gola za Barselonu u derbiju protiv Sevilje. Urugvajac je iskoristio prodor Lea Mesija, ali je i sam dodatno "začinio" pogodak podizanjem lopte i "makazicama".

Osmominutni sumrak gostiju počeo je prodorom Argentinca i proigravanjem Luisa Suareza, koji se ispred gola snašao odlično i pre svega atraktivno. Podigao je loptu, a onda je "makazicama" poslao kroz ruke Serđa Rika u mrežu. Posle asistencije, Mesi je rešio i da malo pogađa, pa je sa dva "ekspresna" gola (u 28. i 33. minutu) skratio muke Sevilji. Gosti su na kraju ostali sa igračem manje, jer je u sudijskoj nadokandi drugog poluvremena Vitolo dobio drugi žuti karton.

Barselona je kratko bila na prvom mestu...

Svega nekoliko sati Real Madrid je dozvolio najvećem rivalu da zasedne na čelnu poziciju. Do nove smene došlo je u sredu, nešto malo posle 23 sata. "Kraljevski klub" pobedio je na gostovanju u Leganesu 4:2 (3:2) i ponovo je lider.

Ulogu Kristijana Ronalda preuzeo je Alvaro Morata i ispunio je do kraja.

Sjajni napadač raspucao se i het-trikom je najzaslužniji za trijumf Madriđana. Džejms Rodrigez je bio strelac prvog gola. Zanimljivo da je Real poveo 3:0, ali se Leganes vratio rezultatski u meč posle dva brza pogotka Gabrijela i Lusijana u 32. i 34. minutu.

Ipak, kada je krenulo drugo poluvreme Morata je još jednom pogodio.