BUNDES: Pet favorita skupilo tri boda

Utakmice 26. kola Bundeslige u subotu donele su kikseve klubova sa samog vrha tabele pri čemu nijedan domaćin nije uspeo da zabeleži pobedu.

BUNDES: Pet favorita skupilo tri boda Izvor: MONDO

Poslednjeplasirani tim na tabeli Duizburg priredio je senzaciju u Bremenu savladavši Verder sa 2:1. Golove za goste, koji su se sada pomerili jednu stepenicu više na tabeli postigli su Grlić i Išijaku, oba u prvom poluvremenu, a Brazilac Dijego uspeo je samo da postigne počasni pogodak za Verder, kome je ovo četvrta uzastopna utakmica bez pobede.

Lukas Podolski konačno je postigao gol ove sezone, ali to nije bilo dovoljno za pobedu Bajerna i povećanje prednosti nad drugoplasirnaim Hamburgom.

Bavarci su u Nirnbergu gubili od 44. minuta kada je za domaće pogodio Misimović, ali Podolski koji je ušao na samom početku drugog poluvremena na asistenciju Riberija u 81. minuti spašava Bajern od trećeg poraza ove sezone.

Kiks Bavaraca nije uspeo da iskoristi HSV, koji je kod kuće remizirao sa Bilefeldom 1:1.

Prava goleada vidjena je u Bohumu, gde je postignuto čak šest golova za konačnih 3:3 i podelu bodova. Domaći su nakon prvih devet minuta vodili sa dva nula golovima, Dabrovskog i Auera, ali Borusija je uzvratila, prvo u 37. minuti preko Kela, a tri minuta kasnije Petrić izjednačava na 2-2.

Auer je svojim drugim golom u 42. minutu ponovo doveo domaće u vodjstvo, ali Tinga u 65. minutu ipak donosi bod gostima.

Bajer Leverkuzen je poražen na svom terenu od zahuktalog Ajntrahta sa 2:0, golovima Rusa i Manciosa i tako pao sa trećeg na peto mesto na tabeli Bundeslige.

Šalke za koga je svih 90 minuta igrao srpski reprezentativac Mladen Krstajić, remijem bez golova na gostovanju u Karslrueu osvojio bod koji mu je doneo treće mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije u Ligu šampiona.