BUNDES: Zakomplikovalo se

Nakon subotnjih utakmica 30. kola Bundeslige zakomplikovala se situacija u borbi za opstanak. Golove dali Bojan Krkić i Vedad ibišević. Maks Kruze četiri puta tresao mrežu protivnika.

Do kraja Bundeslige ostala su još četri kola, a borba za opstanak je na vrhuncu. Bajern je manje – više obezbijedio titulu

Subotnje 30. kolo je zakomplikovalo situaciju što se tiče borbe za opstanak. Pobjedu je zabilježio već prežaljeni Darmštat , Majnc je osvojio veliki BOD protiv Bajerna. Na tebli su preskočili HSV i Volfsburg, koji su danas doživjeli poraze.

Augzburg je nakon preokreta poražen. Darmštat treba čudo da spasi, ali su i dalje u igri. Zato su pobjedom u Hamburgu zakomplikovali život domaćoj ekipi, koja je iz jedne dobre pozicije ponovo došla u situaciju da razmišlja o opstanku.

Ingolštat je vodio protiv Verdera, li im je onda Maks Kruse postigao ČETIRI gola

KRKIĆ “NAČEO” BAJERN

Nakon ispadanja iz Lige šampiona Bajern je odigrao 2:2 na domaćem stadionu protiv Majnca.

Bojan Krkić je na  početku utakmice doveo svoj tim u vođstvo. Momak, koji kao pozajmljen igrač Stouka  igra u Majncu, odlično je nakon greške odbrane domaćih driblingom izbacio Alkantaru i postigao odličan pogodak. Prvi gol Krkaića u dresu Majnca.

Krkić je tako postao sedmi igrač u istoriji, koji je davao golove u Primeri, Premijer ligi, Seriji A i Bundesligi.

...

Domaćin je izjadnačio u 16. minutu. Kombinacija najstarijih Robena i Riberija, koju je pogotkom krunisao Holanđanin.

...

Majnc je odlično odigrao prvo poluvrijeme i da su ovako igrači većim dijelom sezone ne bi se sigurno borili za opstanak. Plod takve igre je penal u 40. minutu koga je skrivio Džošua Kimih, a u gol pretvorio Brosinski.

...

Izjednačenje Bajernu i bod obezbijedio je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca Tijago Alkantara. Igrao se 73.minut.

...

IBIŠEVIĆ  12. PUT

Herta je na domaćem trenu pobijedila Volfsburg 1:0 i zadržala šanse, istina minimalne za kvalifikacije za Ligu šampiona. Odličan gol za Hertu postigao je kapiten tog tima Vedad ibišević. Igrao se 59. minut kada je Ibišević glavom postigao svoj 12. gol ove sezone.

ibis golby goloviliga

DARMŠTAT ZAKOMPLIKOVAO HSV-u

Darmštat su odavno proglasili ekipom, koja će naredne secone igrati “Cvajtu”. Ipak igrači ovog kluba se ne predaju. Došli su do uzastopne pobjede. Nakon Šalkea, uspjeli su slaviti protiv HSV-a u gostima 2:1. Sada na tabeli imaju 21. bod. Teško mogu da se spasu, ali teorija i dalje postoji. Ako ništa zakomplikovali su život HSV-u, koji će po svemu sudeći ponovo strijepiti do kraja za opstanak u Bundesligi.