Prežaljeni Sanderlend zakuvao čorbu na dnu!

Marković je zamenjen u drugom poluvremenu utakmice u kojoj su "tigrovi" doživeli prvi poraz na "Kej-Si stadionu" posle serije od deset utakmica, od kojih je osam završeno pobedama.

Fudbaleri Sanderlenda učesnici su Čempionšipa za sezonu 2017/18, ali ne žele tek tako da odu sa premijerligaške scene.

Tek treću pobedu na strani ove sezone, četa Dejvida Mojesa ostvarila je danas u Halu i tako pružila šansu Svonsiju i Midlsbrou da se volšebno izvuku iznad crte u finišu Premijer lige.

U 36. kolu, posle serije od deset mečeva bez poraza na "Kej-Si stadionu", od kojih su osam bile pobede, došao je dan za gorak poraz: Hal siti - Sanderlend 0:2 (0:0).

Golove za "crne mačke", koje će možda biti baksuzne "tigrovima", postigli su Bili Džons u 69. i Džermajn Defo u drugom minutu nadoknade.

Naš reprezentativac Lazar Marković zamenjen je u 69. minutu, a šansu u finišu dobio je bivši fudbaler Crvene zvezde Evandro Goebel, međutim ni saigrači, ni on, nisu uspeli da postignu gol za zlata vredan remi. Tačnije, primili su još jedan u neopreznoj "last minute" inicijativi.

Sanderlend, koji se u međuvremenu dogovorio da s Mojesom nastavi rad i naredne sezone u drugoj ligi, ove sezone odigrao je nerešeno sa Sautemptonom 1:1 i pobedio Bornmut 1:2, Kristal Palas 0:4 i danas Hal 0:2. Sve ostale utakmice na strani crveno-beli sa "Milenijuma" su izgubili.

Rijad Mahrez bio je prošle sezone proglašen za najboljeg igrača Premijer lige u izboru profesionalnih fudbalera, a u pohodu Lestera na šampionsku titulu učestvovao je sa 10 golova i deset asistencija.

Ovog popodneva, u "gaženju" Votforda na "King Power" stadionu, Alžirac postigao je deseti gol u sezoni koja se jasno može podeliti na dva dela - sa i bez Klaudija Ranijerija.

Lester - Votford 3:0 (1:0).

Bila je ovo osma pobeda "lisica" od 22. februara, kada je italijanski menadžer smenjen, a pre toga šampion Engleske imao je samo pet premijerligaških trijumfa za skoro sedam meseci.

Lester je i sa Ranijerijevim naslednikom, Krejgom Šekpsirom, imao crnu seriju od pet mečeva bez pobede, računajući i dvomeč sa Atletiko Madridom u četvrtfinalu Lige šampiona, ali su plavi na vreme zaboravili na to i pobedama u Birmingemu nad Vest Bromom od 0:1 i danas kod kuće protiv jednog od najgorih timova na Ostrvu kada su gostovanja u pitanju, prišli sredini tabele.

Votford Valtera Macarija nije izgubio samo na dva od poslednjih 14 gostovanja, a ima i pet neuspeha u nizu.

Sem Vouks malo je igrao u 2017. godini, odnosno uglavnom ulazio s klupe, pa je tako imao samo jedan pogodak na poslednjih 14 nastupa.

Danas je stameni centarfor dao dva gola, oba glavom za: Barnli - VBA 2:2 (0:0).

Gosti su bili blizu preokreta i pobede, ali je njihov golman Ben Foster u 86. minutu, na centaršut Robija Brejdija sa skoro sredine terena, "leteo u prazno", a visoki Vouks uspeo temenom glave da zakači loptu i plasirao je pod prečku za remi.