Mrtva trka Borusije i Hofenhajma, goleada Bajerna

Remijem Borusije Dortmund u Augzburgu (1:1) i ubjedljivim trijumfom Hofenhajma u Bremenu (3:5), odluka o trećem putniku u Ligu šampiona pašće u posljednjem kolu Bundeslige. Ingolštat ispao u Cvajtu, goleada u Lajpcigu.

"Milioneri" su u subotu u 33. kolu bili mnogo bolji rival od domaćina u većem dijelu susreta na stadionu "WWK Arena". Međutim, domaćin je prvi stigao do vođstva u 28. minutu kad je "odbijanac" iza leđa golmana Romana Burkija pospremio Alfred Finbogason.

Odgovorio je četiri minuta kasnije najbolji strijelac Borusije Pjer-Emerik Obamejang nakon asistencije Šinđija Kagave - 1:1.
Reprezentativac Gabona je do odlaska na odmor imao još nekoliko odličnih šansi za preokret, ali nije bio precizan u situacijama "jedan na jedan".

U nastavku je Obamejang takođe bio najveća prijetnja golmanu Augzburga Andreasu Liteu, koji se u pojedinim trenucima vjerovatno osjećao kao na "streljani"...

Ipak, sačuvao je mrežu do kraja za 1:1 i prolongirao odluku o trećem direktnom učesniku Lige šampiona uz Bajern i RB Lajpcig doduše zahvaljujući i "petardi" Hofenhajma u Bremenu (3:5).

Hofenhajm i Borusija Dortmund sada su poravnati na trećoj poziciji sa 61 bodom s tim da "milioneri" imaju nešto bolju gol razliku od ekipe Juliana Nagelsmana.

"Petardu" je na "Vezeru" kompletirao reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Bičakčić nakon sjajnog udarca glavom, a najzaslužniji za pobjedu bio je dvostruki strijelac Andrej Kramarić.

"Opušteni" minhenski Bajern, koji je odavno osigurao petu uzastopnu, a ukupno 27. "salataru" u Bundesligi, odigrao je najefikasniji meč ovog kola!

Bavarci su gubili u Lajpcigu sa 3:1 i 4:2, ali su uspjeli u sudijskoj nadoknadi ne samo da izbjegnu poraz već i da pogotkom Arjena Robena u 96. minutu stignu do sva tri boda - 4:5.

S obzirom da osim prestiža utakmica nije imala veliki rezultatski značaj, najinteresantniji podatak sa meča u Lajpcigu su dva postignuta pogotka Roberta Levandovskog, koji je sa 30 golova ove sezone lider na listi strijelaca.

Twitter Embed Code

Bio je to Poljakov 150. i 151. gol u Bundesligi!

Odluka o učesnicima u Ligi Evrope takođe neće biti poznata do posljednjeg kola, baš kao i putnik u baraž pošto se u subotu Ingolštat i definitivno preselio u "Cvajtu" nakon remija u Frajburgu (1:1).

Remizirao je i Keln u Leverkuzenu (2:2) uz pogodak srpskog internacionalca Miloša Jojića, a bodovi su podijeljini i na susretima u Vofsburgu (1:1) odnosno Gelzenkirhenu (1:1).