Milan nakon 19 godina izgubio (VIDEO)

Kaljarij pobijedio Milan u meču posljednjeg 38. kola Serije A i prekinuo neugodnu tradiciju.

Milan je posljednji put izgubio protiv Kaljarija u oktobru 1998. godine golom Ticijana De Patre, da bi u narednih skoro 19 godina ostvario sjajan skor od čak 20 pobjeda i sedam remija.

Kaljari je u posljednjem kolu ove sezone prekinuo neugodnu tradiciju golom u 93. minutu.

KALJARI - MILAN 2:1 u meču 38. kola Serije A.

"Rosoneri" su većim dijelom prvog poluvremena na stadionu "Sent Elia" bili u podređenoj položaju, ali samo zahvaljujući sreći i nepreciznosti bivšeg igrača Marka Borijela i Artura Ionite, koji je u šestom minutu pogodio i prečku, nisu već na startu ušli u "debeli minus".

Tim sa Sardinije je ipak poveo u 17. minutu nakon što je Borijelo pravovremeno uputio loptu ka Žoau Pedru, a Brazilac je rutinski poslao loptu ispod Đanluiđija Donarume - 1:0.

...

Karlos Baka, koji igra možda i posljednji meč u dresu Milana imao je tri odlične šanse.Početkom drugog poluvremena Kolumbijac je iz odlične situacije pogodio saigrača Lapadulu, koji se nalazio na putanji lopte i spriječio gotovo siguran gol.

Baka nije mogao ni iz penala da savlada golmana domaćih. U 62. minute debitant na golu Kaljarija Luka Krosta odbranio je Baki penal. Čak četvrti put ove sezone Baka nije uspio da realizuje jednaesterac.

...

Deset minuta kasnije novi penal za Milan. Oboren je Baka. U ovoj situaciji lapadula je preuzeo odgovornost. Ovaj put mladi Krosta nije mogao ništa. Lapadula je izjadnačio na 1:1, rezantnim udarcem po sredini gola.

...

Milan je nedugo zatim ostao sa 10 igrača.Paleta je neoprezno zaradio drugi žuti karton.

I onda kada su svi očekivali kraj. Slobodan udarac za Kaljari u sudijskoj nadoknadi. Pedro je odlično šutirao, Donaruma je kratko odbio loptu, a na pravom mjestu se našao Pisakane, koji je uspio da savlada golmana Milana i tako prekine neugodnu tradiciju.