Lapadulin het-trik na debiju za "azure"

Sjajan debi napadača Milana u dresu reprezentacije Italije.

Fudbalska reprezentacija Italije u prijateljskom meču sinoć je očekivano deklasirala San Marino 8:0, a junak susreta bio je debitant u dresu "azura" Đanluka Lapadula.

Prošle godine prvi strijelac Serije B prešao je iz Peskare u Milan, ali se tokom nedavno završene sezone nije nadavao golova. Na 27 odigranih utakmica za "rosonere" samo osam puta uspio je da savlada protivničke golmane.

Ipak, debi u dresu nacionalnog tima nije mogao proći bolje.

Protiv nejakog rivala Lapadula, kojeg u svojim redovima želi povratnik u Seriju A SPAL, dobio je šansu od prvog minuta, te je u potpunosti iskoristio pogodivši mrežu rivala u 10, 19. i 49. minutu.

Selektor "azura" Đampjero Ventura priliku je pružio nešto mlađim igračima, te onim koji ranije nisu dobijali previše prilika, a 27-godišnji debitant iz redova Milana bio je među najiskusnijim u ekipi.

Osim Lapadule, mrežu San Marina tresli su Đanmarko Ferari, Andrea Petanja, Matija Kaldara i Mateo Politano, dok je osmi gol u stvari autogol Đovanija Boninija.