JSL (pol.): Gol Bilbije,tri komada u Kruševcu

Metalac poveo protiv Vojvodine, izjednačio Nemanja Bilbija. Vode Napredak, Spartak, Jagodina i BSK.

JSL (pol.): Gol Bilbije,tri komada u Kruševcu Izvor: MONDO

Metalac i Voša igraju neriješeno, u Kruševcu čak tri gola u prvih 10 minuta.

U prvih 45 minuta na pet subotnjih utakmica 17. kola Jelen Superlige, postignuto je osam golova. Na svim mečevima bar po jedan gol.

Metalac je poveo protiv Vojvodine u 17. minutu, strelac je bio Perić, koji je lako savladao reprezentativca Željka Brkića. Dva minuta kasnije Novosađani su propustili veliku priliku za izjednačenje, ali je Živko Živković, čuvar mreže Metalca pokazao da je u odličnoj formi. Najprije je odbranio šut Slobodana Medojevića, lopta se odbila do Dragana Mrđe, ali je Živković ponovo bio na mjestu.

Ali, zato je u 32. minutu Nemanja Bilbija pokazao da je veliko pojačanje za tim Branka Babića. Na asistenciju Mrđe, Bilbija postiže gol za 1:1. Prvi gol mladog Banjalučanina u dresu Vojvodine u prvenstvenim mečevima.

Meč u Kruševcu počeo je furiozno - čak tri gola u prvih desetak minuta. Napredak je poveo u trećem minutu preko Jaoa, samo dva minuta kasnije Dejan Živković se najbolje snašao pred golom Napretka, a u 7. minutu ponovo promena u režiji napadača domaćih Vladana Binića.

Jagodina je povela protiv OFK Beograda u finišu prvog dijela igre, a prvenac je postigao Perica Ognjenović. Do tog trenutka, "romantičari" su imali inicijativu i bili su češće pred golom domaćina.