BUNDES: "Jarčevi" zaustavili i Bajern

Keln poveo golom Podolskog, a bod lideru donio Švajnštajger. Šalke drugi poslije pobjede u Frankfurtu.

BUNDES: "Jarčevi" zaustavili i Bajern Izvor: MONDO

Bajern je napravio drugi kiks zaredom na gostovanjima. Poslije Nirnberga (1:1), bod protiv Bavaraca osvojio je i Keln, koji je u prošlom kolu odolio i drugom kandidatu za "salataru", Bajeru u Leverkuzenu (0:0).

Domaćin je poveo preko silno motivisanog Lukasa Podolskog. Bivši igrač Bajerna je ljubio grb na dresu koji nosi pošto je topovski šutirao iz "slobodnjaka", lopta je zakačila "živi zid", promijenila pravac, prevarila golmana Hansa JErga Buta i prošla mu "kroz uši" - 31. minut.

Nisu Bavarci blistali, ali su izjednačili u 58. minutu. Mark Van Bomel je petom proigrao Tomasa Milera na desnom krilu, koji je centrirao oštro po zemlji, a Bastijan Švajnštajer sa sedam metara poslao loptu u mrežu - 1:1.

Frank Riberi je u 85. minutu pogoodio stativu, a četiri minuta kasnije, kada je ušao na teren, Zoran Tošić je opasno zaprijetio Butu. Ipak, ostalo je 1:1.

Osim Tošića, od srpskih internacionalaca u subotu popodne igrali su i Miloš Marić (cio meč za Bohum u porazu u Volfsburgu), dok su sa klupe ulazili Zdravko Kuzmanović (Štutgart, od 79. minuta) i Gojko Kačar (Herta, 83).

Kiks Bajerna iskoristio je Šalke, koji je nastavio sjajnu seriju. Ubijedljivom pobjedom u Frankfurtu (4:1) "preskočio" je Bajer, koji u nedelju gostuje Nirnbergu, i domogao se drugog mjesta, sa dva boda manje od lidera.