Autori mondo.ba Autori Anadolija

Bivši holandski reprezentativac, koji je u prošloj sezoni vodio Ajaks, novi je trener Borusije Dortmund.

Borusija Dortmund imenovala je Petera Boša za novog trenera, nedjelju dana nakon što je klupu napustio Tomas Tuhel.

Dortmund je potvrdio da je 53-godišnji Holanđanin potpisao dvogodišnji ugovor.

Boš je bivši holandski reprezentativac, a u prošloj sezoni vodio je Ajaks, s kojim je stigao do finala Lige Evrope, a domaće prvenstvo završio na drugoj poziciji.

Mediji prenose da je Dortmund morao Ajaksu platiti odštetu u visini od 4,3 miliona evra, jer je s holandskim klubom imao ugovor do 2019. godine.

Dortmund je ovu sezonu u Bundesligi završio na trećem mjestu, plasiravši se u Ligu šampiona, te je osvojio Kup Njemačke. Svega tri dana nakon što je osvojio kup fudbalski stručnjak Tomas Tuhel napustio je klupu tima iz Dortmunda.