JSL (poluvrijeme): Zvezda lagano vodi...

Golovima Milana Vilotića i Nikole Ignjatijevića Zvezda vodi protiv Rada na Banjici 2:0. Na Banovom brdu za sada "nula".

JSL (poluvrijeme): Zvezda lagano vodi... Izvor: MONDO

Fudbaleri Crvene zvezde, što sami, što uz pomoć golmana Rada Branislava Danilovića, imaju sigurnu prednost na poluvremenu utakmice na Banjici.

Golovima Milana Vilotića (9. minut) i Nikole Ignjatijevića (ili je bolje taj gol pripisati golmanu Rada, 21. minut) crveno-bijeli vode 2:0 na gostovanju Radu.

I Vilotiću i Ignjatijeviću je to drugi gol ove sezone, a ovaj drugi je bio strijelac i pobjedonosnog pogotka u pređašnjem kolu protiv Spartaka (1:0).

Očekivao se mnogo tvrđi i neizvjesniji meč, ali je Zvezda brzim i šok-golovima uvela igru u mnogo mirniji tok. Prije godinu dana, crveno-bijeli su na Banjici igrali samo neriješeno 0:0...

Iz bukvalno prve prilike na utakmici Zvezda je povela. Vladimir Bogdanović je odlično centrirao u šesnaesterac domaćina, a štoper Zvezde Vilotić se našao na pravom mjestu i glavom je savladao Danilovića.

Rad je odmah uzvratio. Već u sljedećem napadu Andrija Kaluđerović je šutirao po zemlji, a golman Saša Stamenković je u stilu rukometnih golmana loptu odbio u korner. Iz kornera nova šansa. Milivojević je bio sam ispred gola i sa tri metra je uspio glavom da prebaci mrežu gola Zvezde!?

Potom se iz slobodnog udarca oprobao i kapiten Rada Radomir Koković, ali je pogodio stativu.

I potom u 21. minutu tragikomična situacija. Ignjatijević je centrirao, a Danilović je ocijenio da će lopta da ode u gol-aut. Kakva greška! Umjesto da je uhvati ili da je odbije u korner, na iznenađenje svih na stadionu, lopta je završila u golu. Danilović se uhvatio za glavu, ali bilo je kasno...

Zvezda je mogla da povede i 3:0 da se novajlija Miloš Trifunović nije spetljao u 27. minutu. Izbio je sam pred gol Rada, ali se sapleo, što o loptu, što o blato i Danilović je samo pokupio fudbal.

U finišu prvog dijela nova šansa za Zvezdu, ali je Danilović ovog puta bio na visini zadatka. Slavko Perović je potpuno neometan sa pet, šest metara zahvatio volej, ali je golman Rada spasio mrežu.

Inače, utakmicu Rada i Zvezde posmatra i oko 1.000 ljudi na stadionu Crvene zvezde gdje je postavljen veliki video-bim.

RAD: Danilović, Todorovski, Koković, Delić, Kosorić, Pajović, Milivojević, Raspopović, Andrić, Pršo, Kaluđerović.

CRVENA ZVEZDA: Stamenković, Ninkov, Vilotić, Đorđević, Ignjatijević, Bogdanović, Savio, Lazetić, Perović, Trifunović, Lekić.

U drugom meču, koji je počeo u 14 časova, Čukarički i Hajduk igraju 0:0.