PREMIJER BIH: Željo konačno osvojio Pecaru

Nakon deset uzastopnih neuspjeha, Željezničar je u nedjelju savladao Široki Brijeg na "Pecari" rezultatom 2:0i zadržao ga na drugoj poziciji.

PREMIJER BIH: Željo konačno osvojio Pecaru Izvor: MONDO

Tradicije su tu da se ruše. To je u nedjelju pokazao Željezničar osvojivši u nedjelju sva tri boda u Širokom Brijegu u meču 17. kola Premijer lige BiH.

Bio je to tek prvi trijumf nakon deset mečeva "posta" u Širokom Brijegu, a ovom pobjedom ekipa sa Grbavice došla je na tri boda Borcu i samo na bod manje upravo od Širokog.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se Kerla i Popović pogocima na početku i kraju drugog poluvremena. U prvih 45 minuta mreže su mirovale, ali je u petom minutu nastavka Kerla nakon šuta Mešanovića i odbrane Bandovića pospremio loptu u mrežu za vođstvo domaćih.

Potvrda pobjede stigla je pet minuta prije kraja kada je pogodio Popović, koji je zbog pretjeranog radovanja i skidanja dresa zaradio drugi žuti karton pa je morao u svlačionicu.

Zrinjski je na svom terenu savladao Travnik 2:0, ili bolje rečeno Ivanović koji je postigao oba gola, prvi u 25. minutu a zatim i šest minuta kasnije. U posljednjem meču 17 kola Olimpik je na Koševu golom Alimamovića osvojio tri boda protiv Veleža.