Čelsi i Vila gaze ka trofeju

Čelsi i Aston Vila pridružili su se Portsmutu na listi polufinalista engleskog FA kupa.

Čelsi i Vila gaze ka trofeju Izvor: MONDO

Posljednjeg učesnika daće ponovljeni meč Totenhema i Fulama 24. marta.
"Plavci" su golovima Frenka Lamparda i Džona Terija rutinski savladali Stouk - mada su gosti par puta ozbiljno zaprijetili u uvodnim minutima utakmice na Stamford Bridžu - dok je Aston Vila eliminisala Reding, iako je na poluvremenu gubila sa 2:0!

Drugoligaški tim nalazio se na pragu drugog plasmana u polufinale u istoriji kluba (prvo datira iz 1927. godine), ali je nehotičnom asistencijom Kueljara za Ešlija Janga u 47. minutu počeo furiozni preokret ekipe iz Birmingema.

U roku od deset minuta već je bilo 2:3, pošto je Džon Kerju zatresao mrežu na centaršuteve Dauninga i Vornoka. Reding je u finišu pokušavao da izjednači ali je visoki Norvežanin u 90. minutu kompletirao het-trik. Kerju je iskoristio penal dosuđen zbog prekršaja nad njim samim...

Lampard je doveo Čelsi u vođstvo uz pomoć gostujućeg defanzivca Abdulaja Fajea, kojeg je lopta zakačila na putu ka mreži i prevarila golmana Tomasa Sorensena. Konačan rezultat postavio je Džon Teri sredinom drugog poluvremena, u svom stilu - glavom.

Branislav Ivanović igrao je za Čelsi svih 90 minuta uz desnu aut-liniju, dok su tandem štopera činili Teri i Aleks.

Polufinale nacionalnog kupa će po peti put u posljednjih šest godina okupiti isključivo timove iz Premijer lige, čekaju se Fulam ili Totenhem.

"PETARDA" EVERTONA

U nedelju je odigrana i jedna utakmica Premijer lige, u kojoj je Everton deklasirao Hal - 5:1 (Arteta 17, 39, Garsija 51ag, Donovan 82, Rodvel 86 - Keirni 32).

Everton se sa 41 bodom iz 28 mečeva probio na osmo mesto, ispred Birmingema i Fulama, dok je Hal sa 24 ostao u zoni ispadanja. Isti broj bodova ima i Vulverhempton na 17. poziciji.