PRIMERA: Majorka bi u elitu

Sezona odmiče, a jedna ekipa Primere ne posustaje u iznenađujućoj kandidaturi za izlazak na evropsku scenu...

PRIMERA: Majorka bi u elitu Izvor: MONDO

Poslije sigurne pobjede nad Sportingom iz Hihona (3:0) u 25. kolu, Majorka se nalazi na četvrtoj poziciji, koja u avgustu vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona!

Hulio Alvarez je načeo gostujuću ekipu u 12. minutu, a iako Sporting nije imao ozbiljnijih šansi za izjednačenje, pitanje pobjednika riješio je Viktor tek 15 minuta prije kraja. Kamerunac Pjer Vebo trećim pogotkom je samo uljepšao 11. pobjedu Majorke u 12 ligaških mečeva na svom stadionu!

Posljednjeplasirani Herez u Malagi je upisao tek treću pobjedu od početka prvenstva (4:2), međutim, od zone spasa ga i dalje dijeli velikih devet bodova.

Espanjol - Viljareal i Osasuna - Hetafe u okršajima ekipa iz sredine tabele odigrali su 0:0, dok je Atletik Bilbao već u prvom poluvremenu pokazao Valjadolidu gdje mu je mjesto i održao priključak sa ekipama iz vrha.

(Ne računajući, naravno, Real i Barselonu, koji su se odavno izdvojili i jedini su kandidati za titulu prvaka Španije.)