Valensija nemoćna, Žigić na klupi

Ekipa Valensije propustila je šansu da se izdvoji na trećem mjestu sa čak šest bodova više od Majorke i Sevilje.

Valensija nemoćna, Žigić na klupi Izvor: MONDO

Mjesto koje na ljeto direktno vodi u Ligu šampiona i dalje je dostupno mnogima, pošto su "slijepi miševi" na svom stadionu odigrali samo 0:0 sa Rasingom iz Santandera.

Valensija je posljednjih sedam-osam minuta odigrala bez isključenog Navara, čime je gostima dodatno olakšala posao.

David Vilja u 23. minutu je pogodio stativu, ali su i gosti imali svoje prilike, preko Belgijanca Čitea i talentovanog Serhija Kanalesa, koji će od sljedeće sezone igrati za Real Madrid.

Rasing zauzima 16. mjesto na tabeli, sa šest bodova više od ekipa koje se nalaze u zoni ispadanja.

Reprezentativac Srbije Nikola Žigić presedeo je još jedan meč na klupi Valensije. Možda će dobiti šansu u četvrtak, kada na Mestalju dolazi Verder. U pitanju je prva utakmica osmine finala Lige Evrope...

TABELA: Real 62, Barselona 62, Valensija 47, Majorka 43, Sevilja 43, Deportivo 41, Atletik B. 40, Viljareal 33, Hetafe 33, Atletiko M. 31, Osasuna 31, Sporting 31, Almerija 30, Espanjol 28, Malaga 27, Rasing 26, Saragosa 25, Valjadolid 20, Tenerife 20, Herez 15 bodova.