Crno-beli poraženi na startu priprema za narednu sezonu od crnogorske Zete.

Zeta Partizan 1:0  Izvor: MONDO/Vladimir Sukdolak
Izvor: MONDO/Vladimir Sukdolak

Poraz za početak priprema!

Fudbaleri Partizana izgubili su na debiju novog trenera Miroslava Đukića u prijateljskom meču protiv crnogorske Zete - 1:0 (0:0).

Vreme na Zlatiboru nije bilo baš idealno za fudbal, mada je privuklo solidan broj navijača, pa su po kiši i na desetak stepeni Celzijusa Partizan i Zeta odigrali ne tako sjajno prvo poluvreme u kome nije bilo naročito mnogo šansi, osim pokušaja Petra Đuričkovića iz slobodnog udarca.

Partizan - Zeta #fkpartizan #pripremepartizan #zlatibor #parzet

A post shared by MONDO (@mondoportal) on

U nastavku meča šansu je dobio veći broj mladih igrača, ali je Zeta došla do gola.

Vezista crnogorske ekipe Aldin Adžović, koji danas slavi rođendan, je u 75. minutu "matirao" golmana Nemanju Stevanovića za konačan rezultat ovog susreta.

Đukić je insistirao na tome da lopta ide "od noge do noge" i uopšte prenosio je svoju filozofiju igre u šampionski sastav crno-belih, a rezultat ove nedelje nije bio u prvom planu, mada sigurno da neće biti preterano zadovoljan zbog poraza, čak iako on ne boli.

Novi trener Partizana se na ovom susretu odlučio za formaciju sa dva napadača, koju je najčešće prošle sezone koristio i Marko Nikolić, dok je Lazar Ćirković jedini fudbaler koji je na terenu proveo svih 90 minuta i time je jasno Đukić želeo da proveri mladog štopera koji će zauzeti mesto startera uz Bojana Ostojića ukoliko opravda očekivanja i ne bude bilo potrebe za pojačanjem.

Crno-bele u sredu očekuje duel sa Mladosti iz Lučana.

PARTIZAN (I POLUVREME): Jovičić - Miletić, Ostojić, Ćirković, Vulićević - Mihajlović, Jevtović, Everton, Đuričković - Tavamba, Jovanović.

PARTIZAN (II POLUVREME): N. Stevanović - Subić, Bošnjak, Marjanović, Radin - Kokir, Vujanić, Nišić, A. Stevanović - Ilić, Đilas.