Sušić: Pjanić je veliki fudbaler

Selektor BiH Safet Sušić oduševljen je partijom Miralema Pjanića u Madridu, a posebno golom kojim je Real bacio na koljena.

Sušić: Pjanić je veliki fudbaler Izvor: MONDO

Pogodak reprezentativca BiH u 75. minuti utakmice na Santiago Bernabeu (1:1), donio je Olimpik Lionu plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Pored brojnih svjetskih naslovnica, Pjanić je dobio pohvale od kormilara "zmajeva" Safeta Sušića.

"Pjanića ne smatram velikim talentom, on je veliki igrač", rekao je Sušić za sarajevsku televiziju TVSA.

Popularni Pape optimista je kad su u pitanju kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj.

"Uvjeren sam da možemo u najgorem slučaju biti drugi u našoj grupi, a zašto ne i prvi", dodao je Sušić.

Pjanić je kod bivšeg kormilara BiH Miroslava Ćire Blaževića priliku dobijao na kašičicu, ali ga je novi selektor na svom debiju gurnuo u vatru od prvog minuta.

Mladi vezista mu se zahvalio projektilom sa blizu 30 metara, kojim je pobijeđena selekcija Gane (2:1).

Mladi Pjanić taj gol, ali i pogodak protiv "kraljevskog kluba", posvetio je navijačima u BiH.

"Ovaj gol poklanjam Bosni i Hercegovini!", rekao je Pjanić i dodao da mu je svejedno koga će Lion izvući za protivnika u četvrtfinalu elitnog takmičenja.

"Nema lakih protivnika, ali ni favorita. Možda bi nam Bajern izgledao najpovoljniji, ali vjerujem da možemo proći bilo koga. Real je važio za jednu od najboljih ekipa u Evropi, a mi smo pokazali da možemo i protiv najboljih".