Šalke smijenio Bajern

Dugo je prvo mjesto na tabeli Bundes lige zauzimao Bajer iz Leverkuzena. Zatim je vođstvo preuzeo Bajern, a u petak uveče Šalke!

Šalke smijenio Bajern Izvor: MONDO

Tim Feliksa Magata u Gelzenkirhenu je savladao Štutgart rezultatom 2:1 (0:0) i izbio na čelo sa 54 boda.

Bajern je drugi sa bodom manje, ali će u subotu imati veliku šansu da se vrati na vrh, pošto na Alijanc areni dočekuje Frajburg.

Poslije karakterističnih 0:0 u prvom poluvremenu, tokom kojeg je Štutgart imao znatno bolje prilike za gol (prije svih Pavel Pogrebnjak), Šalke je već u 46. minutu došao u vođstvo. Strijelac je bio Brazilac Edu, tek što je ušao sa klupe za rezerve.

Samo četiri minuta kasnije izjednačio je Serdar Taski, glavom iz neposredne blizine, čime se iskupio za lošu intervenciju kod Eduovog gola - 1:1.

Ali zadovoljstvo gostiju potrajalo je samo do 55. minuta, kada je Hajko Vesterman izbegao ofsajd zamku i uposlio Kevina Kuranjija, kojem nije bilo teško da sa tri metra sprovede loptu u mrežu.

Šalkeu je ovo osma pobjeda zaredom na njegovom stadionu, a zanimljivo je da ni na jednoj od tih utakmica nije postigao više od dva pogotka!