SERIJA A: Miha i Katanija srušili Inter!

Sastav Siniše Mihajlovića furioznom igrom u posljednjih 20 minuta stigao do preokreta i potpuno zaslužene pobjede nad liderom Serije A - 3:1.

SERIJA A: Miha i Katanija srušili Inter! Izvor: MONDO

Siniša Mihajlović prošle sezone se borio za opstanak sa Bolonjom i usred te borbe dobio otkaz.

Kako pod njegovim vođstvom igra Katanija, sve su šanse da će ovo proljeće imati drugačiji epilog.

Katanija je na premijeri 28. kola Serije A pobijedila Inter rezultatom 3:1 (0:0) i odmakla ekipama iz zone ispadanja, dok je tim suspendovanog Žozea Murinja ozbiljno doveo u pitanje prvu poziciju na tabeli.

Inter se većim dijelom utakmice nalazio u podređenom položaju, ali je ipak poveo u 54. minutu, kada se Dijego Milito praktično ušetao u gol. Više od 90 odsto posla završio je Samjuel Eto, koji je izbjegao ofsajd zamku i munjevito ušao u kazneni prostor.

Uslijedila je "furija" Katanije, koja je izjednačila preko Maksija Lopeza u 74. minutu, preokret je donio Đuzepe Maskara iz penala u 81, a utakmicu zaključio Horhe Martinez u 90. minutu - 3:1!

Lopez je pogodio sa svega pet metara, pošto je izmakao pažnji uspavanog Lusija i sproveo Martinezov centaršut iza leđa Žulija Sezara.

Ali ko zna da li bi Sicilijanci dali još neki gol, da Interov "rezervista" Sali Muntari nije za nepuna dva minuta dobio dva žuta kartona. Prvo je oštro startovao, a onda rukom zaustavio loptu upućenu iz slobodnog udarca.

Penal je majstorski realizovao Maskara, koji je podbo loptu i lobovao Sezara, da bi Martinez sa pozicije lijevog krila "promiješao" užu odbranu gostiju i poslao u trans cijeli stadion Anđelo Masimino...

Narodna izreka kaže da krčag ide na vodu dok se ne razbije. A Inter je u Kataniju doputovao sa jednom pobjedom i četiri više nego "tanka" remija u prethodnih pet kola.

Slobodno se može reći da je Murinjov tim napravio najgoru moguću uvertiru za revanš meč osmine finala Lige šampiona sa Čelsijem, u utorak na Stamford Bridžu.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković odigrao je na Siciliji 77 minuta, zamijenio ga je Makedonac Goran Pandev.