PREMIJER: Vejn Runi od zlata, srećni Siti

Mančester junajted pobijedio Fulam 3:0 i ponovo je na vrhu tabele. Novi golovi Vejna Runija. Siti iščupao bod u nadoknadi vremena.

PREMIJER: Vejn Runi od zlata, srećni Siti Izvor: MONDO

Mančester junajted ne mora da brine kad igra Vejn Runi.

Engleski reprezentativac odlučio je pobjednika duela 30. kola Premijer lige protiv Fulama, golovima u 46. i 84. minutu, a dobru igru krunisao je i Bugarin Dimitar Berbatov pogotkom u samom finišu meča.

Runi je ove sezone postigao 25 golova u ligi, a ukupno 32 u svim takmičenjima po čemu se izjednačio sa legendarnim Džordžom Bestom kome je to pošlo za nogom u sezoni 1967/68.

Fulam je izdržao 45 minuta na Old Trafordu. Kako je počeo drugi dio, Runi je kaznio indolentnost odbrane londonskog kluba.

Ipak, gosti su mogli da izjednače, ali je Nemanja Vidić sjajnom intervencijom omeo Bobija Zamoru.

Dok su se igrači Fulama hvatali za glavu, Runi ih je opet "tresnuo". Najveće zasluge za gol pripadaju Berbatovu, koji je sjajno uposlio noćnu moru za golmane zvanu Vejn Runi.

A potom je i Berbatov, koji je odigrao vrlo dobro, postigao gol za visoku pobjedu Junajteda i ponovo izbijanje na čelo tabele.

Sanderlend je bio blizu iznenađenja protiv Mančester sitija, jer je do 91. minuta imao rezultat od 1:0, ali je "građane" spasio Adam Džonson, koji je postigao svoj prvijenac.

Domaćin je poveo u 9. minutu golom Kevina Džonsa (glavom sa 11 metara), a od tog trenutka Siti, koji je veliki kandidat za plasman na poziciju koja vodi u Ligu šampiona, potpuno je dominirao i uporno tražio gol. To što Siti nije uspio ranije da izjednači isključivi je krivac golman Sanderlenda Kreg Gordon, koji je branio nemoguće.

Pokušavali su i promašivali Kreg Belami, Karlos Tevez...ma, ko sve nije, ali je Gordon uvek izlazio kao pobjednik. Zanimljivo, Belami je postigao šest golova u posljednjih 10 ligaških duela ova dva tima.

Ipak, u prvom minutu sudijske nadoknade Adam Džonson je fenomenalnim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao Gordona, koji ovog puta zaista nije mogao da reaguje.

Za utjehu Sanderlendu je da je prekinuo niz od čak devet uzastopnih poraza protiv Mančester sitija, ali i dalje nema pobjedu od decembra 2000. godine!