PRIMERA: Mađioničar Mesi i tragičar Žigić

Barselona u derbiju 26. kola savladala Valensiju teže nego što govori konačan rezultat - 3:0. Mesi trostruki strijelac, Žigić promašio "zicer".

PRIMERA: Mađioničar Mesi i tragičar Žigić Izvor: MONDO

Što će naredno kolo dočekati bar na diobi prvog mjesta na tabeli Primere, Barselona mora da zahvali čudu od fudbalera u svojim redovima - Leu Mesiju.

Katalonci čitavo prvo poluvrijeme nisu ličili na sebe, zatim su "dodali gas", ali nisu imali rješenje za odbranu Valensije, dok omaleni Argentinac u 56. minutu nije odvezao "slalom" kroz kazneni prostor gostiju.

Mesi je namjestio loptu na lijevicu i sa petnaestak metara iskosa je poslao u donji desni ugao, Sezar je bio nemoćan - 1:0.

Deset minuta kasnije se trener Valensije Unai Emeri odlučio da promijeni taktiku. Umjesto brzonogog Alehandra Domingeza ubacio je Nikolu Žigića i ovaj je u 69. minutu propustio šansu za izjednačenje, bez pretjerivanja šansu utakmice.

Pablo Ernandez je pravovremenim pasom nadmudrio posljednju liniju Barse, Žigić je utrčao iz drugog plana i sam se stuštio ka golu. Viktor Valdez je postupio golmanski, krenuo je u susret reprezentativcu Srbije, a ovaj početnički tukao i pogodio Valdeza u noge...

Valensija je bukvalno u sljedećoj akciji ostala bez Holanđanina Madura (drugi žuti karton) i bila je to četvrta uzastopna prvenstvena utakmica koju "slijepi miševi" nisu završili sa 11 igrača.

Mesi je u 81. minutu povisio na 2:0, golom koji je takoreći bio kopija prvog, a samo što je Valensija krenula sa centra, izgubila je loptu i najbolji fudbaler svijeta je na pas Tijerija Anrija rutinski, po treći put, matirao Sezara.

Kada je sve već bilo riješeno, Žigića je poslije starta na Daniju Alvešu odgurnuo sa leđa Đerar Pike, došlo je do koškanja, pa su štoper Barselone i dvometraš iz Bačke Topole opomenuti žutim kartonima.

Barseloni je ovo 12. pobjeda u Primeri 2009/10 na Nou Kampu, odakle je jedino Viljareal 2. januara uspio da izvuče bod (1:1). Real Madrid je sa svih 13 pobjeda i dalje najuspešniji domaćin u Španiji.

Real je u ovom kolu slavio na gostovanju kod Valjadolida rutinski 4:1