SERIJA A: Juve ispustio 3:0, Milan na bod od Intera

Ako Juventus ne uspije da se plasira ni u kvalifikacije za Ligu šampiona, glavni razlog moći će da potraži u očajnom učinku na svom stadionu.

SERIJA A: Juve ispustio 3:0, Milan na bod od Intera Izvor: MONDO

Posljednjeplasirana Sijena uspjela je u nedelju da izvuče bod na gostovanju u Torinu, iako je Juve već u desetom minutu vodio rezultatom 3:0! Dva gola Alesandra Del Pjera i jedan mladog Antonija Kandreve neutralisali su veteran Masimo Makarone i Alžirac Abdelkader Gezal.

Makarone je smanjio na 3:1 i iznudio penal kod izjednačujućeg pogotka, dok je Gezal dva puta zatresao mrežu.

Zanimljivo je da je Sijena smanjila na 3:2 iz prvog napada koji je izvela u drugom poluvremenu i da je kasnije, pri tom rezultatu, Grk Aleksandros Ciolis uzdrmao stativu Kimentijevog gola.

Ali, nijedna opomena ovog popodneva nije bila dovoljna umornim fudbalerima Juventusa, koje je poslije utakmice sa Fulamom u Ligi Evrope prije tri dana, potpuno uspavalo rano stečeno ubijedljivo vođstvo. Del Pjero i drugovi ove sezone su dobili samo šest od 14 prvenstvenih utakmica pred svojim navijačima, a od posljednjih sedam izgubili su četiri i osvojili - pet bodova!

"Stara dama" je i dalje u trci za četvrto mjesto, pošto ni njeni najveći konkurenti nisu bili naročito uspješni.

Palermo je poražen u Udinama (3:2, Aleksandar Luković asistirao kod prvog pogotka domaćih), dok je Sampdorija u Bolonji povela tri minuta prije kraja utakmice, a onda kapitulirala za konačnih 1:1.

Rezultatom 3:3 završen je i meč Livorno - Roma, u kojem je veteran domaćih Kristijano Lukareli stigao do het-trika!

Roma je u Seriji A neporažena već 18 kola, međutim, trećim uzastopnim remijem je propustila priliku da izvrši pritisak na drugoplasirani Milan.

Lacio sve ozbiljnije ulazi u borbu za opstanak, pošto poslije poraza kod kuće od Barija (0:2) bježi Livornu samo dva boda. Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov u 77. minutu je mogao da vrati neizvjesnost, ali je njegov šut sa "bijele tačke" u donji desni ugao zaustavio Žan Fransoa Žile.

Đenova je u još jednoj "goleadi" na stadionu Luiđi Feraris pobijedila Kaljari, ali su Danijel Aleksić i Nenad Tomović ostali na klupi. Boško Janković zbog povrede nije bio u kombinaciji za tim.