LŠ (kval): Astana iz "slobodnjaka" do prednosti

Šampion Kazahstana pobedom u Letoniji otvorio drugi dan 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Minimalna, ali pošto je u gostima, veoma važna pobeda Astane.

Šampion Kazahstana slavio je u Letoniji protiv Spartaksa 1:0 u prvoj utakmici 2. kola kvalifkacija za Ligu šampiona.

Jedini pogodak postigao je Patrik Tvumasi u 73. minutu, lepim udarcem iz "slobodnjaka" iskosa sa leve strane u bliži golmanov ugao. Na taj način omogućio je svom timu da u pozitivnoj atmosferi dočeka revanš na domaćem terenu.

U konkurenciji za mesto u postavi Astane bila su dvojica Srba - Đorđe Despotović i Nenad Erić, a šansu je dobio samo napadač i to u nadoknadi utakmice. Iskusni čuvar mreže sa klupe je pratio dešavanja na terenu.

Paralelno sa ovom igrana je i jedna utakmica 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Favorizovani Inter Baku tek u 89. minutu uspeo je da slomi otpor Fole iz Luksemburga i dođe do pobede 1:0, ali videćemo hoće li to azerbejdžanskom klubu biti dovoljno za revanš u gostima.