Runi, odmah puni (VIDEO)

Runi se golčinom predstavio u dresu Evertona.

Vejn Runi odigrao je u četvrtak prvu utakmicu po povratku u Everton i na svom debiju je postigao gol.

Everton je pobedio kenijsku ekipu Gor Mahija sa 2:1 u prijateljskom meču u Tanzaniji.

Posle 13 godina provedenih u Mančester junajtedu Runi se vratio u klub u kojem je počeo karijeru i to se vratio sjajnim golom sa oko 30 metara u 35. minutu.

Mahija je nakon toga izjednačila, a pobedu Evertonu doneo je Keni Dauel devet minuta pre kraja meča.

"Srećan sam što sam postigao gol u svom prvom meču", rekao je Runu posle utakmice.

U ranoj fazi današnjeg meča na teren je uleteo i navijač u dresu Mančester junajteda, izbegao je obezbeđenje i stigao do Runija i zagrlio ga.

Golčina Vejna Runija!

runi

Nakon prve Runijeve utakmice trener Evertona Ronald Kuman je bio kratak: "On je i dalje jedan od najboljih na svojoj poziciji".

Runi je počeo karijeru u Evertonu, za prvi tim debitovao je kao 16-godišnjak i odigrao je 77 utakmica i postigao 17 golova. On je potom prešao u Junajted za koji je nastupao 13 godina. Runi je najbolji strelac u istoriji Junajteda sa 253 gola, koliko je postigao na 559 utakmica.