Arsenal šokirao Bajern u Šangaju

"Tobdžije" penalima pobedile prvaka Nemačke na ovogodišnjem debiju oba tima u letnjem Kupu šampiona. Kolašincu 42 minuta.

Posle Borusije Dortmund i Milana (3:1), prvi meč u okviru internacionalnog Kupa šampiona, koji se ovog leta održava u Kini, SAD i Singapuru, odigrali su Bajern i Arsenal.

Bavarci su poveli u 9. minutu, golom Roberta Levandovskog iz prestrogo dosuđenog jedanaesterca i bili na korak od minimalne pobede, ali su u sudijskoj nadoknadi vremena dozvolili Aleksu Ivobiju da izjednači na asistenciju Arona Remzija - 1:1.

Mladi nigerijski napadač lepo je zahvatio loptu glavom i matirao nemoćnog golmana Kristijana Fruhtla, sedamnaestogodišnjaka koji je dobio šansu u drugom poluvremenu.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac bio je starter i odigra 42 minuta.

Time je Arsenal stekao pravo da o pobedniku odlučuje u penal seriji, koju je i rešio u svoju korist rezultatom 3:2.

Argentinac Damijan Martinez odbranio je udarce Alabe u prvoj i Bernata u petoj seriji, dok je Renato Sančez u četvrtoj pogodio prečku.

U timu Arsena Vengera precizni su bili Remzi, Monreal i Ivobi, a Fruhtl je u drugoj seriji ukrotio šut Elnenija.

POČETNE POSTAVE

BAJERN: Štarke, Rafinja, Humels, Martinez, Bernat, Alaba, Toliso, Riberi, Rodrigez, Miler, Levandovski.

ARSENAL: Čeh, Bielik, Elneni, Monreal, Kokelan, Džaka, Kolašinac, Meitlend-Najls, Ozil, Velbek, Lakazet.

Ovaj meč odigran je u Šangaju, a sledeća stanica za Bajern je Šenžen, gde će se u subotu sastati sa Milanom. Istog dana u Pekingu igraće Arsenal i Čelsi.

Serija mečeva u SAD kreće u noći između srede i četvrtka u Detroitu, gde je na programu duel Rome i Pari sen Žermena. U Hjustonu 24 sata kasnije igraće Mančester junajted i Mančester siti, u subotu u Nju Džersiju Juventus i Barselona...