Kopenhagen da zahvali Pavloviću...

Danci bez posledica izgubili od Žiline kao domaćini. Preokreti Rozenborga i Ludogoreca za prolaz u treće pretkolo Lige šampiona.

Liga šampiona drugo kolo kvalifikacija rezultati Izvor: MN PRESS

Za razliku od utorka, kada je Vardar eliminisao Malme, u sredu su favoriti izborili mesta u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ipak, neki od njih su "plesali" na ivici debakla.

Kopenhagen, prošle jeseni učesnik grupne faze Lige šampiona, na svom stadionu je izgubio od Žiline 1:2, ali je prošao zahvaljujući pobedi u gostima od 3:1.

Tada je Žilina vodila, pa ostala sa igračem manje i usledio je preokret u režiji Andrije Pavlovića, strelca tri pogotka. U revanšu je Pavlović ušao u igru tek sredinom drugog poluvremena, ali se njegov učinak iz prošlonedeljne utakmice pokazao presudnim.

Drugi Srbin u Kopenhagenu, Uroš Matić, zamenjen je u 65. minutu, neposredno pre Pavlovićevog ulaska.

Zanimljivo je da će se u narednoj rundi kvalifikacija sastati upravo Kopenhagen i Vardar.

Nekada opasni Rozenborg jedva je izašao na kraj sa irskim Dandalkom - 2:1 posle produžetka i pre toga vođstva gostiju od 0:1.

Gol odluke postigao je Vilhjalmson u 98. minutu, a Milan Jevtović odigrao je ceo meč za Rozenborg, koji se okreće okršajima sa Seltikom.

Ludogorec, koji je jesenas takođe igrao u grupnoj fazi, posle poraza u Litvaniji (1:2) ušao je u veliki problem kada je Žalgiris i u Razgradu došao do prednosti.

Srećom po prvaka Bugarske, u finišu prvog poluvremena usledilo je izjednačenje, a onda je "legija stranaca" pod vođstvom trenera Dermendžijeva postavila stvari na svoje mesto.

Rumun Keseru bio je dvostruki strelac u trijumfu od 4:1.

Jedan od tragičara večeri je iskusni hrvatski napadač Pero Pejić, koji je u 81. minutu promašio penal za verovatni prolaz albanskog Kukešija.

Ovako je moldavski šampion Šerif sa igračem manje izgubio samo 2:1 i na osnovu gola postignutog u gostima (ukupno 2:2) izborio dvomeč sa azerbejdžanskim Karabagom.