Remi Olimpijakosa na "generalki"

Sledeći Partizanov rival u kvalifikacijama za Ligu šampiona, na svom stadionu odigrao samo 1:1 sa Asteras Tripolisom u prijateljskom meču.

Olimpijakos Asteras Tripolis 1:1 prijateljska utakmica Izvor: MONDO/Dejan Vujić

Dve pobede, tri remija i jedan poraz, bilans je ekipe Olimpijakosa, koja je u poslednjoj proveri pred gostovanje Partizanu idućeg utorka odigrala 1:1 (0:1) sa grčkim prvoligašem Asteras Tripolisom.

U prvom meču ovog leta odigranom na stadionu "Jorgos Karaiskakis", Olimpijakos je u periodu velike nadmoći vadio loptu iz mreže, posle kiksa štopera Abua Sisea u 28. minutu, da bi Marokanac Mehdi Karsela Gonzales u 55. minutu izjednačio i ujedno postavio konačan rezultat.

Podršku crveno-belima pružio je i predsednik Vangelis Marinakis, koji je gledao utakmicu u društvu savetnika Kristijana Karembea, nekadašnjeg reprezentativca Francuske.

Trener Besnik Haši na početku je poslao na teren sledeći sastav: Kapino, Elabdelaui, Sise, Vuković, Kutris, Romao, Ođiđa-Ofoe, Fortunis, Pardo, Marin, Emenike. Zanimljivo je da su sva osmorica stranaca u ovoj postavi iz različitih zemalja.

U nastavku su pored strelca, Karsele Gonzalesa, šansu dobili Martins, Nikolau, Ansarifard, Figueiras, Seba, Siopis, De La Bela i Manijatis.

Reportažu sa ove utakmice možete pogledati na sajtu Olimpijakosa.

Podsetimo da je trofejni grčki klub prošle godine ispao upravo u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, i to od izraelskog Hapoela Ber Ševe (0:0, 0:1).

Evo ko će se još sastati u dvomečima treće runde, osim Partizana i Olimpijakosa!