Majstorija Budeskua, ali Česi zadovoljniji (VIDEO)

Odigrane prve utakmice 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Borbe za jesen u Evropi su počele. Odigrane su prve utakmice 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, koje pobednicima dvomeča donosi još jednu prepreku do grupne faze elitnog takmičenja, ali i direktan plasman u Ligu Evrope u slučaju poraza.

Posle prvih duela Karabag - Šerif i Slavija - BATE Borisov neizvesnost je i dalje prisutna, pošto je u Azerbejdžanu utakmica završena bez golova, dok je u Pragu domaćin slavio "mršavih" 1:0 zahvaljujući pogotku Škode iz penala.

Igračima Slavije nije bio dovoljan igrač više kojeg su stekli uoči penala, kada je Jablonski isključen u 19. minutu zbog povlačenja protivnika sa leđa.

U svakom slučaju, Česi revanš dočekuju u boljem raspoloženju zbog gola prednosti.

Moskovski CSKA je u Atini opravdao ulogu favorita i golovima posle kornera, Džagovea u nadoknadi prvog poluvremena i Vernbluma u 56. minutu, stigao do velikih 2:0 protiv AEK-a.

Najviše uzbuđenja, za sada, viđeno je u Bukureštu gde je nekadašnja Steaua, danas FCSB, bila domaćin Viktoriji Plzenj. Utakmica je završena remijem 2:2, tako da gosti mogu biti mnogo zadovoljniji.

Viktorija je povela u 23. minutu, kada se Krmenčik odlično snašao pred protivničkim golom i iznenadnim udarcem matirao golmana domaćeg tima, ali je nedugo zatim, u 37, Konstantin Budesku, fudbaler koji se prošle zime dovodio u vezu sa Crvenom zvezdom i praktično bio na korak od potpisivanja ugovora, majstorijom iz slobodnog udarca doneo izjednačenje.

Ubrzo po povratku sa odmora gosti su ponovo poveli, kada je Kopic bio najbrži na odbijenu loptu posle intervencije domaćeg golmana, a konačnih 2:2 i nadu igračima FCSB da mogu do naredne runde kroz utakmicu u Češkoj, doneo je Filipe Tešeira vrlo lepim udarcem glavom na centaršut nekadašnjeg igrača Jaovra, Marka Momčilovića u 61. minutu.

Revanši 3. kola igraju se 2. avgusta, osim duela Šerif - Karabag koji je dan ranije.