Šetnja "redsa" u Berlinu (VIDEO)

Liverpul je na prepunom Olimpijskom stadionu u Berlinu zabilježio laganu pobjedu protiv Herte (3:0). Englezi su sjajnom predstavom razgalili publiku koja je u smiraju meča "jahala" na meksičkom talasu.

Ekipa Jirgena Klopa je došla u vodstvo već u 16. minutu kada je mladi napadač Dominik Solanke glavom sproveo centaršut Adama Lalane u gol.

Đini Vajnaldum je u 38. minutu povećao vodstvo na 2:0 kada je sa ivice šesnesterca prizemnim udarcem pogodio donji lijevi ugao.

Novo pojačanje iz Rome, Muhamed Salah je, ušavši sa klupe, postigao treći pogodak za "redse" na izmaku sata igre kada je na sjajan pas Kutinja, koji je danas bio kapiten, smireno prebacio golmana Herte.

Za Liverpul danas nisu nastupili srpski internacionalci Marko Grujić, koji nije bio u protokolu, i Lazar Marković koji je zajedno sa Mamaduom Sakom ostao u Liverpulu pošto Klop na njih dvojicu ne računa za predstojeću sezonu.

Lijepa vijest za sve navijače ekipe sa "Enfilda" je povratak Sadija Manea koji se prvi put našao u sastavu nakon povrede u gradskom derbiju protiv Evertona u aprilu.

U ekipi Herte je nastupio bh. reprezentativac Vedad Ibišević.

Liverpul će sljedeći meč na pripremama odigrati protiv Bajerna na Audi kupu u Minhenu.