BUNDES: Maniš spasio Keln

Keln iščupao bod na svom terenu protiv Borusije Menhegladbah. Zoran Tošić asistirao Manišu za izjednačujući gol.

BUNDES: Maniš spasio Keln Izvor: MONDO

Malo je nedostajalo da Keln zabilježi sedmi uzastopni neuspjeh u Bundesligi, ali je "projektil" Portugalca Maniša donio bod "jarčevima".

U prvoj utakmici 27. kola Bundeslige, Keln i Borusija iz Menhegladbaha odigrali su 1:1.

Gosti su imali prednost od 56. minuta kada je Marko Rojs utišao domaće navijače, a izjednačio je Maniš u 79. minutu sjajnim udarcem sa 16 metara, poslije dodavanja Zorana Tošića, koji je odigrao cio meč za "jarčeve".

Poslije izjednačujućeg gola, Keln se razigrao, pogotovo Tošić, a koji minut poslije pogotka Maniša, veliku šansu za potpuni preokret propustio je Slovenac Milivoje Novakovič.

Menhgledbah je takođe mogao do sva tri boda, ali je najprije Kolauti u finišu meča šutirao pored gola iz veoma povoljne pozicije, da bi potom i Marko Rojs imao šansu, ali je njegov dobar udarac zaustavio golman Kelna Mondragon.