Mladost u Banjaluci do prvog mjesta (FOTO)

Derbi trećeg kola Premijer lige BiH između Borca i Mladosti završio se rezultatom 0:1 za goste.

PL BiH (3. kolo): Borac - Mladost 0:1 Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Ekipa Željka Vranješa je zabilježila prvi poraz od povratka u bh. elitu. Bodove sa Gradskog stadiona je odnijela ekipa Mladosti iz Doboja kod Kaknja i time postala lider Premijer lige BiH.

Borac- Mladost DK 0:1 (0:0)

Publika na Gradskom stadionu je doživjela šok već u prvom napadu na utakmici kada su gosti preko Šišića došli do vodstva od 0:1. Da stvari za Borac budu još gore pobrinuo se Ojdanić koji je nekoliko minuta kasnije zaradio crveni karton.

Nakon što su se oporavili od početnog šoka Banjalučani su svim silama krenuli po izjednačenje, pri tom ostavljajući dosta prostora iza leđa za kontra napade Mladosti, i izborili su penal u 16. minutu koji Puzigaća nije pretvorio u gol.

Pred sam kraj prvog dijela igre Galešić je iz slobodnjaka sa 30 metara "polomio" prečku gola gostiju ali se na odmor otišlo sa 0:1.

Do kraja susreta viđena je odlična prilika Karića koji je izašao "jedan na jedan" ali mu je golman  Velić odlično skinuo šut.

Navijači Borca su u 57. minutu utakmice istakli transparent sa natpisom "oluja zločin bez kazne".

Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Kraj utakmice

88' Mladost je dobila crveni karton. Sada su snage na terenu izjednačene.

75' Karić je izašao "jedan na jedan" ali golman Velić sjajno brani udarac.

63' Karić je nanizao dvojicu igrača gostiju, ali nije imao snage za dobar udarac. Lak plijen za golmana Mladosti.

61' Sudija je progledao kroz prste Bojanu Regoji koji je bez lopte udario igrača Borca. Igrač Mladosti je dobio samo žuti karton.

59' Šansa za Borac. Galešić je pokušao iz slobodnog udarca sa 19 metara ali je šutirao pored gola.

58' U igru umjesto Danilovića ulazi Aleksandar Radulović.

57' Navijači Borca, popularni Lešinari, su istakli transparent sa natpisom "OLUJA zločin bez kazne"

51' Izmjena u ekipi Mladosti. Igru napušta Čomor a ulazi Mirza Rizvanović.

49' U dobroj prilici našao se Guberac ali mu je lopta prešla preko noge i propala je dobra šansa za domaćine.

46' Počelo je drugo poluvrijeme

-kraj prvog poluvremena-

44' Prečka za Borac. Galešić je iz slobodnog udarca sa 30 metara sjajno potegao ali se u na odmor ide vodstvom gostiju 0:1.

43' Čomor oštro startuje na Puzigaću, biće žuti karton za igrača gostiju.

42' Vladan Danilović odlučuje da oproba šut, ali nije precizan.

41' Šansa za Borac, Karić je primirio loptu i proslijedio je do Ivice Guberca koji je šutirao iznad prečke.

39' Žuti karton za Borac je dobio Ilija Danilović zbog prekršaja.

36' Sjajan volej Denisa Čomora nakon kornera ali je ponovo spasio Avdukić.

34' Borac pokušava da stigne do izjednačenja, ali i ostavlja mnogo prostora za kontra napade. Šišić je probio po desnoj strani ali je zakasnio Filip Arežina.

25' Galešić je uputio projektil sa 25 metara ali je golman gostiju sigurno odbranio.

16' Penal za Borac. U šesnestercu je oboren Karić.

Penal je izveo Puzigaća ali je Emil Velić odlično odbranio. U nastavku akcije Galešić je šutirao iznad prečke. Ostaje 0:1 za goste.

12' Žuti karton za Avdukića zbog prigovora sudiji.

7' Ponovo je Avdukić spasio Borac poslije šuta Almira Aganspahića.

Borac se još nije oporavio od šoka na radost 20 pripadnika Crvene legije.

Oko pet hiljada gledalaca se nalazi na Gradskom stadionu.

2' Gosti su imali lijepu priliku da povedu sa dva gola razlike iz slobodnjaka sa 20 metara ali je Avdukić sigurno odbradio. Puzigaća je zaradio žuti karton.

2' Kod gola gostiju Ojdanić je dobio crveni karton. Borac ima igrača manje.

1' Aladin Šišić u prvom napadu na utakmici postiže gol za ekipu Mladosti. Hladan tuš za navijače Borca.

1' Počela je utakmica na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Najava utakmice

Ekipe sa maksimalnim učinkom u novoj sezoni će odmjeriti snage na Gradskom stadionu u Banjaluci, a iz oba tabora su najavili ofanzivnu igru i napad na sva tri boda.

Šef struke Banjalučana Željko Vranješ je istakao da će sve osim trijumfa crveno-plavih doživjeti kao neuspjeh, dok je njegov kolega sa klupe tima iz Doboja kod Kaknja Edis Mulalić poručio da "Mladost neće sigurno doći na izlet u Banjaluku".