PREMIJER: Portsmut i Vigan brži od pištaljke

Bez Mančester junajteda, Čelsija i Arsenala, subota popodne je na terenima Premijer lige bila u znaku timova koji se bore za opstanak.

PREMIJER: Portsmut i Vigan brži od pištaljke Izvor: MONDO

Portsmut je pobjedom nad Halom (3:2) pokazao da se ne miri sa selidbom u niži rang, dok je Vigan protiv Barnlija postigao pobjedonosni pogodak koji trenutak prije posljednjeg sudijskog zvižduka - 1:0.

Gol odluke za Vigan glavom je postigao Kolumbijac Hugo Rodaljega.

Predvođen novim menadžerom Janom Douvijem, Hal je na Fraton parku vodio 1:0 i 2:1, dragocjena tri boda stajala su mu u džepu sve do 88. minuta.

Onda je Džejmi O'Hara iz slobodnog udarca poslao loptu u gornji desni ugao (2:2), a samo što se krenulo sa centra veteran Nvankvo Kanu je na asistenciju Nadira Belhađa slomio srca popularnim "tigrovima".

Da Portsmutu prije nekoliko dana nije oduzeto devet bodova zato što je klub pao u ruke prinudne uprave, sastav Avrama Granta bi sa dosta optimizma mogao da krene u posljednjih osam kola. Ovako, spas je "daleko" 14 bodova.

Totenhem je kao gost ostvario vrijednu pobjedu nad Stoukom (2:1), koja ga ostavlja na četvrtoj poziciji, ispred Liverpula, Mančester sitija i Aston Vile.

Ambicije Aston Vile vezane za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona pretrpjele su udarac u lokalnom derbiju sa Vulvsima - 2:2. Tim Nenada Milijaša, koji je presjedeo na klupi cio meč, dugo se nalazio u vođstvu, ali je Džon Kerju spasio domaćina prvog poraza u 2010. godini.

ARSENAL POVEO KOLO

Arsenal je u večernjem terminu u subotu opravdao ulogu favorita protiv Vest Hema - 2:0, mada je cijelo drugo poluvrijeme odigrao bez isključenog Tomasa Vermelena.

Belgijski štoper u 45. minutu je sa leđa oborio Giljerma Franka, a sudija mu pokazao put u svlačionicu i uz to na jedanaesterac. Tada je na scenu stupio mnogo osporavani Manuel Almunija, koji je paradom u lijevu stranu zaustavio šut Alesandra Dijamantija.

Iako sa desetoricom, Arsenal je nastavio kao da se ništa nije dogodilo, a zasluženi drugi pogodak stigao je iz penala sedam minuta prije kraja, pošto je Metju Apson igrao rukom u kaznenom prostoru.

"Tobdžije" su makar do nedelje popodne izbile na čelo tabele.

Mančester junajted, koji ima jednu utakmicu manje, potisnuće ih odatle ako odigra bar neriješeno sa Liverpulom, dok su Čelsiju (dvije utakmice zaostatka) za to neophodna tri boda u Blekburnu.