PRIMERA: Sporting naljutio Real i platio

Sporting poveo protiv Reala, a onda su se Madriđani razgoropadili. Pobjeda Valjadolila u La Korunji.

PRIMERA: Sporting naljutio Real i platio Izvor: MONDO

Ne diraj ranjenog lava, u ovom slučaju Real Madrid, koji je prije nekoliko dana završio takmičenje u Ligi šampiona.

A to su uradili fudbaleri Sportinga iz Hihona i "platili glavom". Poslije fudbalske uspavanke u prvih 45 minuta utakmice na "Santjago Bernabeu", furioznih dvadesetak minuta u nastavku i čak četiri gola!

Hihonci su poveli u 53. minutu kada je Baral pocijepao mrežu Ikera Kasiljasa, a onda su Madriđani za samo dva minuta preokrenuli.

Najprije je Rafael van der Vart pravovremeno reagovao na odbitak golmana Huana Pabla i najprije je sumnjivo uštopovao loptu da bi je iz neposredne blizine ubacio u mrežu.

Minut kasnije Marselo odlično šutira sa 17 metara, golman Sportinga krajnjim naporom izbija u korner, poslije kojeg je Real poveo. Kristijano Ronaldo je odlično skočio, glavom je pronašao Ćabija Alonsa koji se potpuno neometan na drugoj stativi samo naklonio za 2:1.

Sporting je nastavio da igra hrabro, mogao je i do izjednačenja, ali je odlični Argentinac Iguain otklonio sve dileme u 68. minutu.

Na potezu je Barselona, koja u nedelju gostuje Saragosi.

Atletik Bilbao - Hetafe 2:2 u golovima i 1:1 u crvenim kartonima. Ali, zadovoljniji mogu da budu gosti, koji su dva puta stizali vođstvo Baskijaca, uprkos činjenici da su prilično dugo igrali sa igračem više.

Prvo je u 38. minutu isključen igrač Atletika, Orbaiz, u trenutku kada je već bilo 1:1 na San Mamesu, a potom je Tores isključen u 77. minutu zbog faula pred golom domaćih.

Ljorente je pogodio sa bijele tačke, tako da je jednim udarcem Bilbao poveo rezultatski i izjednačio u broju igrača na terenu, ali ni to nije bio garant pobjede, koja bi pogurala tim na tabeli, bar na neko vrijeme.

Četiri minuta prije kraja, Leon je postavio konačnih 2:2.

Iz tog epiloga mogao je da profitira Deportivo, koji bi pretekao Bilbao da je pobijedio Valjadolid na Riazoru. Ali nije.

U 40. minutu bilo je 0:1, a u 90. konačnih 0:2. Drugi gol postigao je reprezentativac BiH Haris Medunjanin.

U Segundu deportovani Herez uspio je da pobijedi pretposljednji Tenerife i tako oteža napore protivnika da se domogne opstanka - 2:1.