PREMIJER BiH:Nedelja dan za remi

Obe nedeljne utakmice 19. kola Premijer lige BiH Zrinjski-Željezničar i Slavija-Travnik završene istim rezultatom 1.1.

PREMIJER BiH:Nedelja dan za remi Izvor: MONDO

Željezničar je u Mostar stigao sa pet uzastopnih pobjeda i to nad Laktašima, Leotarom, Čelikom, Širokim Brijegom i Zvijezdom, ali Pod Bijelim brijegom su remizirali protiv aktuelnog šampiona (1:1). Zrinjski je vodio na domaćem terenu od 12. minuta kada je Ivanković uspješno realizovao penal. Zrinjski je bio bolji u prvom dijleu, a gosti su zaigrali bolje u drugih 45 minuta. To im se isplatilo poslije sata igre kada je Bajić izjednačio na (1:1). Poslije toga Zrinjski je preko Žižovića i Ivankovića zaprijetio, ali nije bilo golova.

U Istočnom Sarajevu Slavija i Travnik su takođe odigrali neriješeno (1:1). Slavije je povela preko Novakovića u 35. minutu, a onda nesretan autogol postiže Papazo i gosti ni krivi ni dužni stižu do izjednačenja, koje su grčevito branili do kraja.