SERIJA A: Milan neće na prvo mjesto

"Rosoneri" imali priliku da preteknu gradskog rivala pobjedom nad Napolijem, ali su osvojili samo bod - 1:1.

SERIJA A: Milan neće na prvo mjesto Izvor: MONDO

Milan je posljednji put bio na vrhu Serije A u sezoni 2003/04. Prošlo je skoro šest godina od tada. "Rosoneri" su u nedelju imali priliku da konačno budu prvi, ali je nisu iskoristili.

Inter je porazom od Katanije (1:3) u prošlom kolu i subotnjim remijem sa Palermom (1:1) pružio šansu gradskom rivalu da ga pretekne, ali, umjesto da pobijede Napoli na San Siru, Leonardovi igrači su osvojili samo bod i ostali su na drugom mjestu, sa bodom zaostatka za Interom.

Napolitanci su u lošoj seriji, utakmica u Milanu im je bila osma uzastopna u kojoj nisu pobijedili. Ipak, uspjeli su da povedu preko Kampanjara već u 13. minutu.

Laveci je "zavrnuo" u kazneni prostor domaćih, čija su dvojica igrača izašla na "prvu stativu" gdje su se sudarili sa jednim gostujućim napadačem i golmanom Abijatijem, a lopta je izbjegla gužvu i došla do Kampanjara kome nije bilo teško da je pošalje u mrežu - 0:1.

U 26. minutu postavljen je konačan rezultat. Ronaldinjo je centrirao, a Inzagi udarcem glavom savladao De Santisa.

U nastavku se igralo obostrano otvoreno, šanse su se ređale pred oba gola, a najbolju je propustio rezervista Milana, Mansini, kada se našao sam ispred De Santisa. Ipak, golman Napolija je iz duela izašao kao pobjednik.

Siniša Mihajlović nema naviku da gubi. Poslije senzacionalne pobjede njegove Katanije nad Interom, osvojio je i bod na gostovanju Kjevu iako je njegov tim gubio od 64. minuta. Deset minuta kasnije izjednačio je Maksi Lopez.

Srpski stručnjak je uknjižio 23. bod u 14. utakmici koliko predvodi "slonove", koje je izveo iz opasne zone. Zaustavio se na tri poraza.

Aleksandar Kolarov je učestvovao u pobjedi Lacija na "vrućem" gostovanju u Kaljariju (2:0) čime su "nebesko-plavi" prekinuli seriju od četiri kola bez pobjede. U prethodnih deset utakmica pobijedili su samo jednom.

Sijena i Atalanta su savladale Bolonju i Livorno, kome je zato pripao "fenjer".