JSL: Banjica slavi Kaluđerovića

Rad golom Kaluđerovića u 90. minutu pobijedio Mladi Radnik sa 3:2 i pobjegao iz opasne zone. Prva pobjeda i prvi bodovi "građevinara" ovog proljeća.

JSL: Banjica slavi Kaluđerovića Izvor: MONDO

Rad je poslije poraza od Smedereva, Crvene zvezde i OFK Beograda zabilježio prvu pobjedu od početka proljećenog dijela Jelen Super lige.

Rad - Mladi radnik 3:2 (2:0).

Domaćin je prve bodove u ovoj godini osvojio golom Andrije Kaluđerovića u posljednjim trenucima meča, iako je imao priliku da mnogo ranije obezbijedi pobjedu, s obzirom da je ispustio prednost od 2:0.

Utakmica na Banjici imala je dva različita poluvremena.

"Građevinari" su poslije prvog vodili sa 2:0. Andrija Kaluđerović je lob udarcem, nakon astsitencije Nemanje Andrića doveo Rad do prednosti u 27. minutu.

Poslije samo četiri minuta domaćin je vodio sa 2:0. Dalibor Mitrović je izveo korner, a Tomislav Pajović na prvoj stativi, glavom poslao loptu u bliži ugao.

Gosti iz Požarevca se nisu predavali i poslije deset minuta igre u drugom dijelu rezultat je bio izjednačen.

Golmana Rada Branislav Danilović prvo je u 52. minutu savladao Zoran Miletić, iskoristivši jednu povratnu loptu na desetak metara od gola, a malo kasnije čuvar mreže "građevinara" morao je da prizna kapitulaciju i poslije lijepog udarca Nikole Prebiračevića.

Pobjedu Beograđanima obezbijedio je još jednim golom Andrija Kaluđerović i to kada su svi očekivali kraj utakmice.

Mladom reprezentativcu Srbije bio je to 11 gol u šampionatu i sada zauzima drugo mjesto na listi strijelaca iza Dragana Mrđe, koji je 12 puta pogađao protivničku mrežu.

Rad je trijumfom na Banjici pobjegao iz opasne zone, prišavši na samo dva boda Požarevljanima. U zoni ispadanja, pored posljednjeplasiranog Čukaričkog, nalaze se još Napredak i Hajduk.